English

Kancelari i Gjermanisë gjen “binjakun” në Senatin amerikan

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Çfarë kanë të përbashkët një senator amerikan nga Delaware dhe kancelari i Gjermanisë? Rezulton, shumë.

- Advertisement -

Chris Coons dhe Olaf Scholz u takuan në Uashington DC të enjten. Më pas, ata bënë një selfie së bashku dhe e postuan në internet duke ngacmuar të njëjtën pyetje.

“Ëer ist ëer?”, bën shaka Sen Coons – gjermanisht për “kush është kush”.

Midis flokëve të tyre thuajse identike të thinjura e të rënë dhe buzëqeshjeve identike, në shikim të parë ishte e vështirë të dallohej.

Scholz, udhëheqësi i qeverisë së koalicionit të tre partive të Gjermanisë që erdhi në pushtet në vitin 2021, zakonisht nuk njihet për sensin e tij të humorit. Por politikani veteran i krahut të majtë u bashkua me shpejtësi në argëtim.

“Shkëlqyeshëm të shoh përsëri binjakun tim”, shkroi kancelari Scholz në X, dikur Tëitter, në një ri-postim të imazhit.

Të dy jo vetëm që ndajnë të njëjtën moshë relative – 60 dhe 65 – ose të njëjtën gjatësi – por ata gjithashtu ndajnë një dashuri për politikën dhe një ndjenjë urgjence për të dërguar më shumë ndihmë ushtarake në Ukrainë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×