“Kanë marrë arratinë”- Prençi: Te inceneratorët ka dhe ish-politikanë të djathtë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-drejtuesi i lartë i policisë, Shemsi Prençi, deklaroi se në çështjen e incenaratorëve janë të përfshirë dhe shumë ish-politikanë të djathtë.

I ftuar në Euronews Albania, Prençi tha se së shpejti pritet të dalin emrat e të gjithë personave që janë aksionerë në aferën e inceneratorëve, të cilët kanë filluar të largohen nga vendi.

Ai shtoi se pritet që SPAK ta hetojë çështjen si grup të strukturuar kriminal, ku do të preket dhe Kryeministria.

- Advertisement -

“Nëse keni ndjekur me vëmendje seancën plenare e keni kuotuar se sa ministra janë të trembur. Unë kam thën dhe para 6muajsh se në grupin e strukturuar kriminal të inceneratorëve ka dhe ish-politikanë të djathtë që janë aksioner. Koha do ta tregojë. Unë kam folur me emra. Shumë shpejt do të ketë hetim për grup të strukturuar keiminal të inceneratorëve ku do të preket dhe kryeministria. Do të ketë dhe ish-politikanë nga e djathta, nuk duhet të mërzitemi. Ajo që uroj unë është të mos ketë shumë avokatë për Arben Ahmetajn”, tha Prençi.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

TË FUNDIT

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

Vritet me dy plumba në kokë shqiptari në Greqi (Emri)

Thimi Roland Droboniku alias Thimi Roland Prifti është qëlluar me dy plumba në kokë mbrëmjen e së enjtes në Greqi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...

Zyrtari i PD: Ku gaboi Greqia me çështjen e Belerit

Kreu i FRPD, Besard Xhaferri tha në “Now me Erla Mëhillin” se në çështjen Beleri ka ndërhyrje politike, pasi betimi i tij duhet të...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×