Kaosi në Kuvend, Balla: Sa kohë ka padi në SPAK për Berishën, do kemi këtë situatë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Seanca plenare e kësaj të enjteje ka nisur me përplasje mes opozitës dhe maxhorancës, ku deputetët mbështetës të Sali Berishës kanë bllokuar foltoren e Kuvendit dhe nuk lejojnë zhvillimin e punimeve.

Kryetari i Grupit Parlementar Socialist Taulant Balla, tha se kaosi në Kuvend shkaktohet për shkak të çështjeve në SPAK që janë për familjen Berisha.

Ai shtoi se vetëm sot familjarët e viktimave të 21 janarit depozituan në SPAK një kallëzim të ri kundër ish-kryeministri Berisha, Lulzim Bashës dhe punonjësve të gardës.

- Advertisement -

“Skenari po ndodh çdo seancë. Ndërkohë që sot familjarët e dëshmorëve të vrarë më 21 janar janë në SPAK për depozitimin e një padie të re kundër Sali Berishës dhe të gjithë zinxhirit të përfshirë në vrasje, sa kohë ka një kalëlzim për 21 janarin ne do të jemi në këtë situatë në Kuvend.

Familjarët ndodhen në SPAK ku akuzojnë Sali Berishën për vrasje bnë bashkëpunim, kjo situatë do të ndodhë këtu.

Për sa kohë ka një çështje në SPAK për Gërdecin dhe Shkëlzen Berishën, kjo situatë do të vijojë këtu”, tha Balla.

 

LEXO GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kosova nxjerr rezolutë për hetimin ndërkombëtar të sulmeve në Banjskë

Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të enjten një rezolutë, e cila e dënon sulmin ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator në Banjskë...

Ndahet nga jeta aktori i Harry Potter, Michael Gambon ishte 82 vjeç

Aktori Michael Gambon është ndarë nga jeta  këtë të enjte. Lajmin e ka bërë të ditur familja e tij e cila ka zbuluar se...

Girona e pamposhtur në Spanjë, merr kryesimin e kampionatit

Kampionati spanjoll ka një udhëheqëse të re dhe ajo është Girona e cila në 7 javë të luajtura ka grumbulluar 19 pikë. Edhe në...

TË FUNDIT

Kosova nxjerr rezolutë për hetimin ndërkombëtar të sulmeve në Banjskë

Kuvendi i Kosovës e ka miratuar të enjten një rezolutë, e cila e dënon sulmin ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator në Banjskë...

Ndahet nga jeta aktori i Harry Potter, Michael Gambon ishte 82 vjeç

Aktori Michael Gambon është ndarë nga jeta  këtë të enjte. Lajmin e ka bërë të ditur familja e tij e cila ka zbuluar se...

Girona e pamposhtur në Spanjë, merr kryesimin e kampionatit

Kampionati spanjoll ka një udhëheqëse të re dhe ajo është Girona e cila në 7 javë të luajtura ka grumbulluar 19 pikë. Edhe në...

U përfshi në vrasjen e biznesmenit, ky është 32-vjeçari i arrestuar (FOTO)

Euronews Albania ka siguruar foton e Erisiano Abedini i cili është arrestuar në kuadër të megaoperacionit “Never Forget”. Erisiano Abedini, 32 vjeç, akuzohet si autorë...

Humbën 10% të masën në 2 vite, çfarë po ndodh në akullnajat zviceriane?

Akullnajat zvicerane kanë përjetuar humbje ekstreme të masës rreth 10% në dy vjetët e fundit, ka thënë Komisioni Zviceran për Vëzhgim të Kriosferës, me...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×