English

Kapen 8 tonë kokainë në Spanjë, tre persona të arrestuar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Agjentët e Shërbimit të Mbikëqyrjes Doganore të Administratës Tatimore të Spanjës kapën tetë tonë kokainë të fshehur në një kontejner në portin e Algeciras, njoftoi Ministria e Financave e atij vendi.

- Advertisement -

Droga ishte fshehur brenda një konstruksioni metalik të projektuar për të shmangur zbulimin e skanerit, i cili ishte plotësisht i ngarkuar, duke nxitur doganierët të hapnin kontejnerin.

Në një deklaratë të Ministrisë së Financave, thuhet se droga ishte kontrabanduar nga Surinami, me planin për ta shitur kokainën në të gjithë Spanjën dhe Portugalinë.

Në aksionin e Shërbimit të Mbikëqyrjes Doganore kundër trafikut të drogës janë arrestuar tre persona, shtoi Ministria.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×