English

KAS rrëzon Partinë Demokratike, PL me dy anëtarë në KZAZ për zgjedhjet në Kukës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

KAS ka rrëzuar kërkesën e Partisë Demorkatike zyrtare për ndryshimin e vendimit lidhur me ndarjen e anëtarëve të KZAZ-ve.

- Advertisement -

Komisioni i Sanksioneve dhe Ankesave la në fuqi vendimin e datës 19 të kryekomisionerit Ilirjan Celibashi, i cili vendosi që tre kandidatura të propozohen nga Partia Socialiste, dy anëtarë të KZAZ-ve të propozohen nga Partia e Lirisë dhe 1 anëtar nga Partia Demorkatike.

PD kërkonte ndryshimin e vendimit duke kërkuar që 2 anëtarë të propozohen nga Partia Demorkatike e drejtuar nga Lulzim Basha dhe 1 anëtar nga Partia e Lirisë.

Në këtë mënyrë KAS njeh Partinë e Lirisë si forcën e parë të opozitës, duke e kaluar Partinë Demokratike në pozicion të dytë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×