English

Kate Middleton përpara William në popullaritet, princi Andrew më i urryeri

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sondazhi i fundit i opinionit publik në Mbretërinë e Bashkuar, i publikuar sot, ka zbuluar se Princesha e Uellsit Kate Middleton ka kaluar në popullaritet Princin William.

- Advertisement -

Në një sondazh nga agjencia e sondazheve Savante të kryer për Independent, Kate, e cila aktualisht po trajtohet për një formë të paspecifikuar të kancerit, mbështetet nga 62 për qind e të anketuarve, ndërsa Princi i Uellsit favorizohet nga 61 për qind e të anketuarve britanikë.

Princi Andrew, pasi u shoqërua me pedofilin e dënuar Jeffrey Epstein, u zgjodh si anëtari më pak i preferuar i familjes mbretërore – ai mbështetet nga vetëm 14 për qind e të anketuarve.

Princi Harry dhe Meghan Markle po përballen gjithashtu me mungesën e popullaritetit.

Harry mbështetet nga vetëm 29 për qind e të anketuarve, ndërsa gruaja e tij Meghan është edhe më pak e popullarizuar me vetëm 25 për qind të mbështetjes së të anketuarve.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?