English

Katër persona humbin jetën nga aksidenti automobilistik në Greqi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Katër persona kanë humbur jetën, tre janë plagosur nga përplasja e një autobusi me një makinë në Greqi

- Advertisement -

Katër persona, dy prej të cilëve të rinj, kanë humbur jetën dhe tre janë plagosur nga përplasja autobusit me një makinë në autostradën e vjetër kombëtare Ksanthi-Kavala në Greqi.

Autobusi që transportonte punonjësit e Sun Light është përplasur me një makinë pasagjerësh që transportonte pesë persona rreth orës 08:00 me orën lokale, duke shkaktuar vdekjen e katër pasagjerëve, raporton ERT.

Dy vajza dhe dy djem të moshës 20-25 vjeç, të cilët po ktheheshin nga një festë, kanë vdekur sipas televizionit grek.

Pasagjeri i pestë nga makina është shtruar në spitalin e Ksantisë me dëmtime në kokë.

Vetëm dy persona nga autobusi kanë mbetur të plagosur lehtë.

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?