Kë kandidat pëlqejnë më shumë qytetarët në Durrës?

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në bashkinë e Durrësit, kandidatja socialiste, Emiriana Sako gëzon pëlqyeshmërinë e pjesës më të madhe (47%) të votuesve.

Kandidati i koalicionit “Shtëpia e Lirisë”, Ardian Muka pëlqehet nga dy në çdo pesë (40%) qytetarë durrsakë.

Luan Hoti, i Partisë Demokratike, pëlqehet nga një e katërta e elektoratit të Bashkisë Durrës.

- Advertisement -

Rezultatet e anketës së Barometrit tregojnë se kandidati që perceptohet më negativisht (47%) nga qytetarët e Durrësit është ai i Partisë Demokratike, Luan Hoti.

Pëlqyeshmëria e qytetarëve të Durrësit për kandidatët për kryetar bashkie, lidhet drejtpërdrejt me pëlqyeshmërinë që ata kanë për liderët e partive që mbështesin këta kandidatë.

Mes liderëve kryesorë politik, durrsakët pëlqejnë më shumë (45%) kryeministrin Edi Rama.

Sali Berisha pëlqehet nga një e katërta (28,5%) e elektoratit të Durrësit dhe kryetari i PD-së, Basha gëzon mendim pozitiv tek 15% e votuesve në Durrës.

Rama, Berisha, Basha, Kryemadhi
Rama, Berisha, Basha, Kryemadhi

Rezultatet janë të anketës së Barometrit në Euroneës Albania, kryer nga MRB dhe Data Centrum në bashkinë Durrës, në datat 9-12 shkurt me 1000 intervista ballë për ballë në familje.

 

7 COMMENTS

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

TË FUNDIT

Mehmeti ironizon sistemin arsimor: T’i them familjes rrini pa bukë se hamë titullin

Pedagogu Ndriçim Mehmeti ironizoi në një intervistë për “Review” në Euronews Albania sistemin arsimor. Ai kujtoi se pritej rritje e madhe nga kuotat e mbrojtura,...

Degët më pak të preferuara dhe më të kërkuarat në Universitetin e Tiranës

“Review” në Euronews Albania ka paraqitur një listë me degët më të kërkuara në Universitetin e Tiranës.   10 Degët më të kërkuara në UT   1 Informatikë Ekonomike 98.75% 2 Informatikë 98.50% 3 Financë 96.59% 4 Drejtësi 94.92% 5 Teknologji...

Publikohet video e vrasjes së policit Afrim Bunjaku në Kosovë

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha deklaroi për mediat se polici që humbi jetën pas sulmit në veri të Kosovës, Afrim...

Reagimi i parë zyrtar i Mbretërisë së Bashkuar për shtimin e trupave në Kosovë

Forcat e Mbretërisë së Bashkuar do të vendosen në misionin paqeruajtës të NATO-s në Kosovë pas një kërkese të NATO-s. Kjo vjen pas sulmit të...

Goditet me thikë 19-vjeçarja shqiptare në Selanik

Në një park në Selanik ka ndodhur një ngjarje tronditëse këtë të diel rreth orës 5:30 të pasdites. Një person ka goditur me thikë...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×