English

Këmbimi valutor, me sa shiten dhe blihen monedhat e huaja në vend

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dollari amerikan është blerë këtë të premte, 12 prill, me 94.2 lekë dhe është shitur me 95.2 lekë sipas kursit të këmbimit valutor.

- Advertisement -

Sakaq monedha evropiane Euro, në tregun valutor blihet me 101.2 lekë dhe shitet me 102.0 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 117.9 lekë dhe shitet me 118.9 lekë.

Ndërsa Franga Zvicerane në tregun valutor blihet këtë të premte me 103.0 lekë dhe shitet me 104.1 lekë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?