English

Këmbimi valutor, si qëndron sot leku në raport me monedhat e huaja

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dollari amerikan është blerë këtë të mërkurë më 20 mars, me 94.8 lekë dhe është shitur me 97.5 lekë sipas kursit të këmbimit.

- Advertisement -

Sakaq një rënie të lehtë ka pësuar dhe monedha evropiane Euro, ku në tregun valutor blihet me 102.9 lekë dhe shitet me 103.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 120.1 lekë dhe shitet me 121.0 lekë.

Franga Zvicerane ka pësuar një rënie të vogël në tregun valutor, ajo blihet këtë të hënë me 106.4 lekë dhe shitet me 107.4 lekë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?