“Keni falsifikuar procesverbalin, të anullohet seanca”, Vasili përplaset me Nikollën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili është përplasur me kryetaren e Kuvendit Lindita Nikolla dhe shkak është bërë procesverbali që sipas deputetit të opozitës është i falsifikuar.

Ai ka kërkuar që seanca të ndërpritet dhe Nikolla të japë një sqarim në lidhje me procesverbalin duke shtuar se seanca plenare e Kuvendit nuk mund të bëhet viktimë e problemeve personale të kreu të qeverisë Edi Rama.

Nga ana tjetër Nikolla ka kundërshtuar duke thënë se akuza e Vasilit nuk është e vërtetë.

- Advertisement -

Vasili: Gjithë parlamenti  dhe shqiptarët presin të dinë se kush e mori vendimin për pezullimin e anëtarëve të opozitës që të diskutojnë. Në momentin që ju merrni një vendim anti-kushtetues ai duhet të pasqyrohet. Ça është këtu, pazari i gjësë. Seanca do të bëhet viktimë për hallet që ka kryeministri? Kush e vendosi? Nëse nuk e zgjidhni këtë punë ndalojeni seancën. Më thoni kush e mori vendimin. Ua bën me sy nga salla? Sqaroni se ky do të thotë falsifikim. Salla e parlamentit nuk është pronë e jotja. Keni marrë një vendim që nuk është në procesverbal. Të ndalet seanca dhe të sqarohet kush e ka falsifikuar  procesverbalin.

Nikolla: Mos ngrini pretendime të kota. Është i pavend të thoni që procesverbali është i manipuluar. Procesverbali është dhe në media. U sjell në vëmendje nenin 116 të rregullores. Nëse keni ardhur me qëllim për të marrë peng Kuvendi kjo nuk do të ndodh.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Numërohen 97% e votave në Turqi, Erdogan drejt fitores

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan ka fituar zgjedhjet, sipas rezultateve jozyrtare të agjencisë shtetërore Anadolu. Me 97 për qind të kutive të numeruara, Erdogan ka 52...

Çfarë ka në shishe? Irlanda, vendos në ektiketa rreziqet nga konsumimi i alkoolit

Të gjitha rreziqet shëndetësore që shkaktohen nga konsumimi i alkoolit, do të jenë të pasqyruara në etiketën e çdo shisheje alkool. Ky është vendimi që...

Goditi me grusht Berishën, Shehu me probleme mendore, kërkohet shtrimi në psikiatri

Pas përfundimit të ekspertizës mjeko-ligjore, Prokuroria e Tiranës ka kërkuar shtrimin në spitalin psikiatrik për Gerti Shehun, personi i cili qëlloi me grusht në...

TË FUNDIT

Numërohen 97% e votave në Turqi, Erdogan drejt fitores

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan ka fituar zgjedhjet, sipas rezultateve jozyrtare të agjencisë shtetërore Anadolu. Me 97 për qind të kutive të numeruara, Erdogan ka 52...

Çfarë ka në shishe? Irlanda, vendos në ektiketa rreziqet nga konsumimi i alkoolit

Të gjitha rreziqet shëndetësore që shkaktohen nga konsumimi i alkoolit, do të jenë të pasqyruara në etiketën e çdo shisheje alkool. Ky është vendimi që...

Goditi me grusht Berishën, Shehu me probleme mendore, kërkohet shtrimi në psikiatri

Pas përfundimit të ekspertizës mjeko-ligjore, Prokuroria e Tiranës ka kërkuar shtrimin në spitalin psikiatrik për Gerti Shehun, personi i cili qëlloi me grusht në...

Sheholli: Demokracia nuk mbahet me polici, të ketë zgjedhje të reja në Veri

Drejtuesi i Institutit për Afirmimin e Marrëdhënieve Ndëretnike, Fatmir Sheholli, komentoi situatën e tensionuar së fundmi në veri të Kosovës pas zgjedhjes së kryetarëve të...

“370 mln euro për rritjen e pagave”, Pano: Ja kush do ti paguajë kostot

Ekonomisti Pano Sako komentoi vendimin për rritjen e pagave, ku për këtë plan pritet të investohen 370 milion euro. Në një intervistë për Euronews Albania,...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×