English

Kërkoi masë më të butë sigurie, GJKKO vendos për ish-kryebashkiakun Safet Gjici

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka lënë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg” ppër ish-kryebashkiakun e Kukësit, Safet Gjicin.

- Advertisement -

Sipas burimeve për EuroNews Albania, Safet Gjici kishte kërkuar një masë më të lehtë sigurie sesa “arresti me burg”, gjë që u refuzua.

Kujtojmë se Gjici u arrestua pas skandalit seksual në zyrën e tij me Alma Kaçin, një ngjarje që mori në vëmendje të gjerë.

Pas ngjarjes, SPAK zbuloi se veç skandalit, aty kishte diçka më shumë. SPAK më herët ka dërguar kërkesën për gjykim ndaj Gjicit për veprën penale “korrupsion pasiv i funksionarëve të lartë shtetëror apo i të zgjedhurve vendor”, ndërsa Kaçi akuzohet për “korrupsion aktiv”.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?