English

Klauzolë e fshehtë në kontratën e Max Verstappen

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Max Verstappen shtoi klauzolën e largimit për Helmut Marko në kontratën që e lidh me Red Bull pa dijeninë e konstruktorit austriak. Kjo falë rolit të 80-vjeçarit si këshilltar i kompanisë përtej skuderisë në Formula 1.

- Advertisement -

Diçka që i mundësoi holandezit të anashkalojë Christian Horner për kompletimin e këtij ndryshimi.

Sipas Motorsport.com, klauzola nuk ishte pjesë e rinovimit afatgjatë të kontratës në vitin 2022. Ajo është shtuar në një datë të mëvonshme pa dijeninë e Horner, Drejtorit të Përgjithshëm të Red Bull Racing. Ekzistenca e saj u mësua disa javë më parë duke konfirmuar raportin e ngushtë mes Verstappen dhe Marko’s.

Kur 80 vjecari u vu në qendër të hetimit si njeriu që nxori mesazhet kompromentuese të Horner, 3 herë kampioni në fuqi kërcënoi me largim në rast se Helmut Marko do të shkarkohej nga posti i tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

  • Etiketimet
  • f1
spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?