Kokaina Mal i Zi-Fier, 15 të arrestuar, 4 shqiptarë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një operacion i DEA-s amerikane në bashkëpunim me SPAK dhe Policinë Malazeze kanë sekuestruar një sasi të madhe kokaine të fshehur mes 400 kg pleh kimik, me destinacion Shqipërinë.

Kjo sasi e madhe kokaine është identifikuar 3 muaj më parë nga autoritetet malazeze në Portin e Tivarit, por ngarkesa është lënë në përgjim në mënyrë që të arrihej deri tek porisitësit.

SPAK ka zbuluar se ngarkesa përpunohej në një laborator në fshatin Fratar të Fierit, ku janë sekuestruar edhe 2 armë tip kallashnikov, një shotgun dhe një çifte.

- Advertisement -

Deri më tani janë arrestuar 15 persona, 4 prej të cilëve në Tiranë, si rezultat i përgjimeve dhe vëzhgimeve të policisë.

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Shitës picash dhe droge”, Flamur Noka: Identiteti i vërtetë i dhunuesit të Berishës

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka thotë se Gert Shehu është porositur për atentatin ndaj Sali Beirshës. Në emisionin Now në Euronews Albania, Noka u...

VIDEO| Përleshje në Parlamentin turk, deputeti i opozitës përfundon në spital

Një anëtar i partisë opozitare turke është plagosur sot dhe është dërguar në spital pas një sherri në parlamentin turk gjatë një debati të...

Bushati sherr me Ndrecën: Del nëpër studio të kapësh ndonjë vend pune

Juristi Plarent Ndreca dhe analisti Andi Bushati u përplasën në “Now me Erla Mëhillin” ndërsa diskutonin për sulmin që iu bë sot kryedemokratit Berisha. Sipas Bushatit,...

TË FUNDIT

“Shitës picash dhe droge”, Flamur Noka: Identiteti i vërtetë i dhunuesit të Berishës

Deputeti i Partisë Demokratike, Flamur Noka thotë se Gert Shehu është porositur për atentatin ndaj Sali Beirshës. Në emisionin Now në Euronews Albania, Noka u...

VIDEO| Përleshje në Parlamentin turk, deputeti i opozitës përfundon në spital

Një anëtar i partisë opozitare turke është plagosur sot dhe është dërguar në spital pas një sherri në parlamentin turk gjatë një debati të...

Bushati sherr me Ndrecën: Del nëpër studio të kapësh ndonjë vend pune

Juristi Plarent Ndreca dhe analisti Andi Bushati u përplasën në “Now me Erla Mëhillin” ndërsa diskutonin për sulmin që iu bë sot kryedemokratit Berisha. Sipas Bushatit,...

Portugalia çerekfinalistja e fundit e Botërorit “Katar 2022”, mposhti Zvicrën 6-1

Ka përfunduar edhe faza e eliminatoreve të Kampionatit Botëror “Katar 2022”, ku Portugalia ka siguruar biletën e fundit drejt çerekfinales së këtij turneu. Pas plot...

Tensionet Prishtinë-Beograd, Escobar të hënën në Kosovë

I dërguari i Posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar do të vizitojë Prishtinën të hënën e ardhshme, për t'u takuar me kreun...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×