Kombëtarja bën bashkë shqiptarët nga trevat, qindra tifozë nga RMV në Shqipëri

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në ditën e festës për Kombëtaren Shqiptare të Futbollit për kualifikimin në Europianin që zhvillohet në Gjermani, për ndeshjen e fundit Qindra shqiptarë nga Maqedonia e Veriut kanë kaluar këtë të hënë pikën e kalimit kufitar të Qafë Thanës për të qenë të pranishëm në stadiumin “Air Albania” për ndeshjen me Ishujt Faroe.

Nga kjo pikë kalimi kufitare kanë kaluar edhe shumë shqiptarë që jetojnë në vende të ndryshme të Europës, enkas për festën e kësaj nate për futbollin shqiptar.

Burime zyrtare bëjnë më dije se vetëm këtë të hënë nga Qafë Thana kanë hyrë me tepër se 1750 shtetas, 500 prej të cilëve kanë deklaruar se vijnë për të parë ndeshjen e fundit kualifikuese të Shqipërisë.

- Advertisement -

Burime të stacionit policor të Qafë Thanës thanë se policia kufitare dhe jo vetëm ka ushtruar kontrolle të imta për gjithë mjetet e tifozëve shqiptarë të cilët kanë hyrë në vendin tonë

 

LEXONI GJITHASHTU:

 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Motoristët nga Nju Xhersi: Njerëzit në Shqipëri më të dashur se në Amerikë

Një grup motoristësh që kanë marrë pjesë gjithnjë në paradat në Amerikë, ky 28 Nëntor i gjeti në Shqipëri. Ata treguan se janë të emocionuar...

“Krenari të ngremë flamurin shqiptar në SHBA”, flet sherifi shqiptar nga New Jersey

Edhe në SHBA shqiptarët kanë festuar që në orët e para të mëngjesit Ditën e Pavarësisë. Gazetari Denion Ndrenika në një lidhje me Euronews Albania...

Borrell thirrje Kosovës dhe Serbisë nga selia e NATO-s: Zbatoni marrëveshjet!

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, ka deklaruar se konflikti mes Kosovës dhe Serbisë do të jetë një nga pikat kyçe të diskutimit...

TË FUNDIT

Motoristët nga Nju Xhersi: Njerëzit në Shqipëri më të dashur se në Amerikë

Një grup motoristësh që kanë marrë pjesë gjithnjë në paradat në Amerikë, ky 28 Nëntor i gjeti në Shqipëri. Ata treguan se janë të emocionuar...

“Krenari të ngremë flamurin shqiptar në SHBA”, flet sherifi shqiptar nga New Jersey

Edhe në SHBA shqiptarët kanë festuar që në orët e para të mëngjesit Ditën e Pavarësisë. Gazetari Denion Ndrenika në një lidhje me Euronews Albania...

Borrell thirrje Kosovës dhe Serbisë nga selia e NATO-s: Zbatoni marrëveshjet!

Përfaqësuesi i lartë i BE-së, Josep Borrell, ka deklaruar se konflikti mes Kosovës dhe Serbisë do të jetë një nga pikat kyçe të diskutimit...

IGJEUM: Do të vijojë përkeqësimi i motit, reshje të dendura në Librazhd

Librazhdi ështe përfshirë nga reshje të dendura shiu që nuk pushojnë prej disa orësh dhe erëra të forta. Po kështu sipas parashikimit të IGJEUM...

Katër të vrarë nga sulmet ruse në ndërtesat e banimit në Ukrainë, thotë Kievi

Rusia i ka sulmuar një ndërtesë banimi dhe disa shtëpi private në Ukrainë të martën, duke i vrarë katër njerëz dhe plagosur pesë të...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×