Kreshnik Spahiu: S’e sheh njeri Belindin as si kryetar bashkie, as si kryeministër

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu tha në një intervistë për “Now me Erla Mëhillin” se Belind Këlliçin nuk e sheh askush as si kryebashkiak, as si kryeministër.

Sipas tij nuk ka asnjë demokrat që ta shohë Belind Këlliçin në atë pozicion, e lëre pastaj një qytetar.

“Erioni ka ndërtuar një fushatë krejt tjetër të cilën po mundohet Edi Rama t’ja marri sepse nuk mund të lejojnë protagonizëm këta, as të Erionit, as të kujt tjetër, ndërsa për Belindin i duhet të rikuperojnë sepse në 25 vitet e fundit, për ata që se dinë, kush është kryetari i Bashkisë Tiranë, është kandidat për kryeministër. Edi Rama nga Bashkia Tiranë u bë kryeministër, Lulzim Basha nga Bashkia Tiranë u bë kandidat për kryeministër, Erion Veliaj nga Bashkia Tiranë është potencial për të trashëguar atë parti dhe për të garuar për më gjatë.

- Advertisement -

Çështja është a ka ndonjë demokrat sot ta shohë Belindin si kryeministër të ardhshëm?! Unë nuk kam gjetur akoma një demokrat, jo më qytetar të Tiranës që ta shohin Belindin si kryeministrin e ardhshëm të vendit,” – u shpreh Spahiu.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Zhvlerësohet sërish valuta ruse

Rubla ruse është dobësuar sërish kundrejt dollarit amerikan në fillim të muajit tetor, pavarësisht një përmirësimi të lehtë të martën. Tregtimi i një dollari amerikan...

Inxhinieri: E dashuroj një grua virtuale, spikere lajmesh po e po

Inxhinieri Biomjekësor, Ermand Mertenika thë në “Good Morning Albanians” se ai do e dashuronte një grua sintetike. Duke diskutuar për spikeren më të re të...

Xhaxhiu: Euronews Albania ia doli me spikeren virtuale “Tokyo Tirana”

Gazetari Rezar Xhaxhiu ka komentuar “Tokyo Tiranën”, spikeren virtuale që erdhi si risi në Euronews Albania. Në një intervistë për emisionin ‘Good Morning Albanians’ në...

TË FUNDIT

Zhvlerësohet sërish valuta ruse

Rubla ruse është dobësuar sërish kundrejt dollarit amerikan në fillim të muajit tetor, pavarësisht një përmirësimi të lehtë të martën. Tregtimi i një dollari amerikan...

Inxhinieri: E dashuroj një grua virtuale, spikere lajmesh po e po

Inxhinieri Biomjekësor, Ermand Mertenika thë në “Good Morning Albanians” se ai do e dashuronte një grua sintetike. Duke diskutuar për spikeren më të re të...

Xhaxhiu: Euronews Albania ia doli me spikeren virtuale “Tokyo Tirana”

Gazetari Rezar Xhaxhiu ka komentuar “Tokyo Tiranën”, spikeren virtuale që erdhi si risi në Euronews Albania. Në një intervistë për emisionin ‘Good Morning Albanians’ në...

Shkelën rregullat e qarkullimit rrugor, gjobiten mbi 12 mijë shoferë

12 607 drejtues automjetesh janë gjobitur pasi kanë shkelur rregullat e qarkullimit rrugor. Policia bën me dije se kontrollet janë fokusuar kryesisht te ata drejtues...

Rama: Çmimet e “Internetit Roaming” janë ulur deri në 99%

Nga data 1 Tetor e këtij viti, çmimet e “Internetit Roaming” mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor janë ulur mesatarisht deri në 99%. Këtë lajm e...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×