Posteri provokues i Këlliçit, gazetari: Ne që e njohim na çuditi, s’i shkon ky imazh

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Bledar Dedja i ftuar në Euronews Albania tha se posteri provokues i Belind Këlliçit ka qenë provokues dhe ka ngjallur debat, por ky imazh nuk i shkon për shtat kandidatit të “Bashkë fitojmë” për Tiranën.

Sipas gazetarit Dedja, ai ka zgjedhur të vijë në këtë format për shkak  të kompleksitetit të fushatës dhe ndjenjës së inferioritetit, duke gjetur këtë formë për të tërhequr më shumë vëmendje.

“Ajo që më shqetëson mua që e shikoj si mesazh politik, është uniformiteti. Nëse e shikon pavarësisht provokacionit që ka përdorur ky zotëria dhe ata që e kanë këshilluar, sepse ne që e njohim Belindin, habitemi se si e bëri ai.

- Advertisement -

Sepse kur trajtohet një kandidat ruhen konturet e identitetit  të individit, qoftë edhe nga aspekti i qasjes së tij në qytet i etikës së tij. Belindi është një person që ka etik, nuk mund t’i ngarkosh një barrë që nuk i shkon për shtat, gjëja më vogël ndikon në imazhin popullor. por e kuptoj, kompleksiteti i fushatës i ka deformuar dhe kanë kërkuar të shkojnë në ekstazë”,-tha Bledar Dedja.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kryeministri i Izraelit: Shtëpia e liderit të Hamasit është rrethuar nga trupat tona

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka thënë se forcat izraelite po rrethojnë shtëpinë e liderit të lartë të Hamasit në Gaza, Yahya Sinwar. Sipas mediave...

I hodhi ushqimin në fytyrë punonjësit në fast food, gruaja merr dënimin e pazakontë

Një gruaje nga Ohio, e cila u dënua për sulm për gjuajtjen e një  burritoje mbi një punëtore të Chipotle, iu ofrua një mënyrë...

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

TË FUNDIT

Kryeministri i Izraelit: Shtëpia e liderit të Hamasit është rrethuar nga trupat tona

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka thënë se forcat izraelite po rrethojnë shtëpinë e liderit të lartë të Hamasit në Gaza, Yahya Sinwar. Sipas mediave...

I hodhi ushqimin në fytyrë punonjësit në fast food, gruaja merr dënimin e pazakontë

Një gruaje nga Ohio, e cila u dënua për sulm për gjuajtjen e një  burritoje mbi një punëtore të Chipotle, iu ofrua një mënyrë...

Kevin McCarthy pensionohet nga Kongresi në SHBA

Ish-udhëheqësi i Dhomës së Përfaqësuesve në Shtetet e Bashkuara, Kevin McCarthy, ka thënë se do të pensionohet nga Kongresi, në fund të dhjetorit. McCarthy, 58-vjeçar,...

Transumanca në Shqipëri futet në UNESCO/ Margariti: Ftesë për një turizëm ndryshe

Elva Margariti ishte pasditen e kësaj të mërkure e ftuar në Euroenws Albania për të folur rreth pranimit të Transumancës në UNESCO. Tashmë shtegtimi...

“Nxirja” e arsimit nga “Pisa 2022”, Gjini: Do të ndërtojmë një plan-veprimi

Drejtoresha e Politikave Arsimore, Zamira Gjini, është shprehur se ministria është gati për të ndërtuar një plan-veprimi, pas rezultateve të dobta të arsimit shqiptar...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×