English

“Kthehuni në Kuvend e bëni punën tuaj!” – Spiropali reagon pas aksionit të opozitës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali reagoi lidhur me aksionin e deputetëve të opozitës ditën e sotme në Kuvend që bllokuan punën e disa komisioneve parlamentare.

- Advertisement -

Përmes një statusi në faqen e vet në Facebook, Spiropali i bën thirrje deputetëve të opozitës të kthehen në Kuvend dhe të bëjnë punën e tyre.

“Sot, në shkelje të plotë të çdo ligji, rregulli dhe kodi, duke nëpërkëmbur detyrën dhe përdhosur misionin kushtetues, disa deputetë të opozitës, kanë dhunuar institucionet e Kuvendit duke dashur të pengojnë prezantimin e Buxhetit 2024 në Konferencën e Kryetarëve dhe në Komisione Parlamentare. Të nderuar kolegë dhe kolege: nuk jua kanë fajin dyert e Kuvendit! Dera ku kanë thirrur të përgjigjet të parin tuaj, as hapet prej nesh, as mbyllet prej nesh. Koha kur ajo derë hapej për armiqtë dhe mbyllej për shokët, aleatët dhe miqtë ka marrë fund. Kuptojeni! Kthehuni në Kuvend dhe bëni punën tuaj!

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?