Kuçani: Kontrolloni nivelin e antikorpeve para se të bëni vaksinën anti-Covid

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mjeku shqiptar në Austri, Arben Kuçani rekomandon që personat të cilët janë në dyshime për të kryer ose jo vaksinën anti-covid, të kontrollojnë fillimisht nivelin e antikorpeve që janë elementi i parë mbrojtës ndaj virusit.

Për emisionin “Mirëmëngjes” në “Euronews Albania”, Kuçani u shpreh se kjo mund të realizohet me një analizë të thjeshtë gjaku.

“Kush vendos nëse duhet të bëjë apo jo vaksinën, duhet të shkojë të kontrollojë sa e ka numrin e antikorpeve akoma. Mendoj se do të ishte indikatori i parë. Këtë unë e bëj çdo 6 muaj. Këtë sistem do t’ia kontrolloja çdo shqiptari. Me një analizë gjaku fare të thjeshtë e di se si e ke situatëm, je apo nuk je i mbrojtur”, tha ai.

- Advertisement -

Kuçani nënvizoi se personat të cilët kanë kryer vetëm një dozë të vaksinës nuk janë të mbrojtur për shkak të varianteve të reja.

Ndaj sipas tij, njerëzit duhet të marrin edhe doza të tjera për të qenë të mbrojtur.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

TË FUNDIT

Vritet gruaja e këshilltarit të ish-presidentit të Kosovës Behgjet Pacolli

Vritet një grua në Prishtinë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 20:30 të mbrëmjes së sotme në rrugën “Dalip Alshiqi”. Liridona Murseli, gruaja...

Moravë/ Benzi del nga rruga, përfundon në kanal dhe shpërthen në flakë

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një mjet tip Benz ka dalë nga rruga, ka përfunduar në kanal dhe ka...

Ish-luftëtari i UÇK: Pse shqiptarët e Shqipërisë janë më patriotë se ata të Kosovës

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se gjesti që bënë shqiptarët e Shqipërisë në vitin ‘99 duke strehuar...

“Patriotizmi nuk blihet”, Mërtiri përplaset me Kikian: Njeriu edukohet

Sociologu Ergus Mërtiri debatoi sa i takon patriotizmit të shqiptarëve në “Now me Erla Mëhillin” përballë gazetarit Mentor Kikia. Ky i fundit u shpreh se...

Luftoi krah UÇK-së, Goxhaj: Shkuam për nacionalizëm, ja ku ndryshon me patriotizmin

Ish-luftëtari i UÇK Dritan Goxhaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nacionalizmi dhe patriotizmi janë dy gjëra të ndryshme. Goxhaj u shpreh se...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×