‘Kukulla e Putinit’, Anonymous mesazh Vuçiçit: S’kemi mbaruar ende me ju

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Grupi ndërkombëtar i hakerave, Anonymous njoftoi se kishin hakuar dhjetëra dokumente konfidenciale nga qeveria e Serbisë.

Përmes një postimi në rrjetin social, Twitter, ata kanë dhënë edhe një mesazh për qeverinë në Beograd: “Nuk kemi mbaruar ende me ju, kukulla e zotit Putin!”

Ky grup, edhe më herët i ka dërguar mesazhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiçit, duke thënë se do ta bëjnë “të paguajë një çmim të rëndë” pas zhvillimeve në Kosovë ku ishin ngritur barrikadat.

- Advertisement -

Ata pretenduan në një nga llogaritë e tyre në Twitter, se kishin hakuar edhe faqen  e Ushtrisë Serbe dhe atë të presidentit Vuçiç.

LEXONI GJITHASHTU


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Sot të kryhet kjo punë”- Lala: Murseli e zbatoi me nxitim planin, ka diçka të madhe

Gazetarja investigative Klodiana Lala ka zbuluar bisedat mes Naim Murselit dhe Kushtrim Kokallës, para vrasjes së Liridonës. Në “Euroneës Albania”, Lala tha se gjatë bisedës...

Vuçiç akuzohet për blerje votash, partia e presidentit me call center

Në kulmin e fushatës elektorale në Serbi ka shpërthyer një skandal për blerje votash. Një grup investigimi gazetarësh zbuloi një call center në periferi...

Situata në Kuvend ‘shkon’ në SPAK, Policia referon kallëzime për deputetët e PD

SPAK po verifikon referimet e policisë mbi situatën e tensionuar në kuvend. Policia ka referuar materiale për ndjekje penale të deputetëve të opozitës për...

TË FUNDIT

“Sot të kryhet kjo punë”- Lala: Murseli e zbatoi me nxitim planin, ka diçka të madhe

Gazetarja investigative Klodiana Lala ka zbuluar bisedat mes Naim Murselit dhe Kushtrim Kokallës, para vrasjes së Liridonës. Në “Euroneës Albania”, Lala tha se gjatë bisedës...

Vuçiç akuzohet për blerje votash, partia e presidentit me call center

Në kulmin e fushatës elektorale në Serbi ka shpërthyer një skandal për blerje votash. Një grup investigimi gazetarësh zbuloi një call center në periferi...

Situata në Kuvend ‘shkon’ në SPAK, Policia referon kallëzime për deputetët e PD

SPAK po verifikon referimet e policisë mbi situatën e tensionuar në kuvend. Policia ka referuar materiale për ndjekje penale të deputetëve të opozitës për...

Balla në Kongresin e PS: Rënie drastike e vrasjeve, prioritet hetimi i 21 janarit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla në fjalën e tij në Kongresin e PS bëri një përmbledhje të arritjeve policisë së shtetit që nga mbarëvajtja...

Osmani takim me Erdogan në Stamboll: Të përkushtuar të vijojmë bashkëpunimin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar një takim në Stamboll me homologun e saj turk, Rexhep Tajip Erdogan. Lajmin e ka bërë të ditur...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×