“Kur Kosova e kishte mirë me ndërkombëtarët, Serbia humbi”, analiza e Faton Topallit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Faton Topalli ishte këtë të hënë i ftuar në një intervistë në Euronews Albania për të folur rreth situatës në Kosovë.

Ai tha se për sa kohë Kosova ka pasur përkrahjen e ndërkombëtarëve ishte Serbia ajo që humbiste, por kohët e fundit gjërat duket se kanë ndryshuar.

Sipas tij në këto kohë Kosova ka një pozicion më të dobët se Serbia në sytë e ndërkombëtarëve.

- Advertisement -

“Kur Kosova kishte përkrahjen e ndërkombëtarëve Serbia humbi. Aktualisht ne nuk e kemi përkrahjen e ndërkombëtarëve.

Në fakt kemi zotime që do të dëshironim që Kosova të ketë një qëndrim më të mirë, por nuk është se bashkësia ndërkombëtare në këtë moment është me qeverinë e republikës së Kosovës. Këtu mendoj se Kosova ka një pozicion më të dobët se sa e ka Serbia”,-tha Faton Topalli.

LEXONI GJITHASHTU:

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ngrihet aktakuzë ndaj një personi për dhunë seksuale gjatë luftës në Kosovë

Prokuroria Speciale e Kosovës (PSK) njoftoi të mërkurën se ka ngritur aktakuzë ndaj një personi me inicialet Z.V., i dyshuar për dhunë seksuale gjatë...

Çollaku: Rithemelimi dhe PS rrëzuan interpelancën për Kosovën. Përgjigjet Bardhi

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur nënkryetarit Kreshnik Çollaku duke thënë se nuk ka pasur asnjë marrëveshje në...

A është zgjerimi i BE realist? Analistët: Unioni duhet të reformohet

Është koha e zgjerimit. Ideja për ta bërë BE-në më të madh ka kapur momentin që nga nisja e luftës në Ukrainë. Ajo është...

TË FUNDIT

Ngrihet aktakuzë ndaj një personi për dhunë seksuale gjatë luftës në Kosovë

Prokuroria Speciale e Kosovës (PSK) njoftoi të mërkurën se ka ngritur aktakuzë ndaj një personi me inicialet Z.V., i dyshuar për dhunë seksuale gjatë...

Çollaku: Rithemelimi dhe PS rrëzuan interpelancën për Kosovën. Përgjigjet Bardhi

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur nënkryetarit Kreshnik Çollaku duke thënë se nuk ka pasur asnjë marrëveshje në...

A është zgjerimi i BE realist? Analistët: Unioni duhet të reformohet

Është koha e zgjerimit. Ideja për ta bërë BE-në më të madh ka kapur momentin që nga nisja e luftës në Ukrainë. Ajo është...

Si fitohet lufta ndaj duhanit? Bëni kompanitë të paguajnë dhe më shumë

Nga Michelle Mitchell Duhani vret një person çdo pesë minuta në Mbretërinë e Bashkuar dhe është përgjegjës për rreth 150 raste të kancerit çdo ditë. Studiuesit vlerësojnë se 9.3...

Përplaset makina me motorin në Peshkopi, përfundojnë në spital 2 persona

Me datë 04.10.2023, rreth orës 15.00, në vendin e quajtur 'kryqëzimi i Bolonjës', në qytetin e Peshkopisë, është përfshirë në një aksident mjeti tip...


 
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×