Marilyn Manson dënohet me 20 orë shërbim në komunitet, gjëja e neveritshme që bëri

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Muzikanti amerikan Marilyn Manson u dënua  me 20 orë shërbim në komunitet dhe një gjobë pasi pranoi se i kishte shfryrë hundët në fytyrë një kameramaneje në një koncert në New Hampshire në vitin 2019.

Manson, 54 vjeç, emri i vërtetë i të cilit është Brian Warner, u akuzua për dy akuza për kundërvajtje,dhe ai pranoi vetëm akuzën për shfryrje hunde në një marrëveshje me prokurorët.

Prokurorët hodhën poshtë akuzën e dytë, e cila pretendon se Manson pështyu kameramanin, raporton Associated Press.

- Advertisement -

Këngëtari u gjobit me pak më shumë se 1400 dollarë dhe një gjykatës ra dakord të lejonte Manson të shërbente në shërbim të komunitetit në Kaliforni. Manson duhet të sigurojë prova të shërbimit të tij në komunitet deri më 4 shkurt.

Siç kujton AP, Manson akuzohet për dy akuza për sulmin e kameramanes Susan Fountain, kur ai iu afrua asaj në skenë, vendosi fytyrën te kamera që ajo mbante dhe i shfryu hundën dy herë.

Fontaine tha se ishte “gjëja më e neveritshme që një qenie njerëzore mund të bënte”.

Manson u shfaq në gjyq me një kostum të zi dhe syze dielli të errëta. Prokurori Andrew Livernois tha se ishte vepra e tij e parë dhe se ai nuk kishte të dhëna të mëparshme.

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Çekia dhe Poloni rrisin kontrollet në kufi me Sllovakinë për shkak të emigrantëve

Republika e Çekisë dhe Polonia kanë ndërmarrë veprime të bashkërenduara më 3 tetor për rritjen e kontrolleve përgjatë kufijve të tyre me Sllovakinë, për...

Makina përplas 12-vjeçarin, largohet nga vendi i ngjarjes

Një aksident ka ndodhur, rreth orës 13:30, në aksin rrugor Fushë Krujë-Kamëz, ku një automjet ka përplasur një fëmijë të mitur të moshës 12-vjeçare. Policia...

Bie besimi te ndërtimi, BSH: Treguesi i ndjesisë ekonomike u ul në shtator

Raporti periodik që nxjerr Banka e Shqipërisë, për vrojtimin e besimit të bizneseve dhe konsumatorëve, tregon se pritshmëritë për ekonominë ranë me 2.4 pikë,...

TË FUNDIT

Çekia dhe Poloni rrisin kontrollet në kufi me Sllovakinë për shkak të emigrantëve

Republika e Çekisë dhe Polonia kanë ndërmarrë veprime të bashkërenduara më 3 tetor për rritjen e kontrolleve përgjatë kufijve të tyre me Sllovakinë, për...

Makina përplas 12-vjeçarin, largohet nga vendi i ngjarjes

Një aksident ka ndodhur, rreth orës 13:30, në aksin rrugor Fushë Krujë-Kamëz, ku një automjet ka përplasur një fëmijë të mitur të moshës 12-vjeçare. Policia...

Bie besimi te ndërtimi, BSH: Treguesi i ndjesisë ekonomike u ul në shtator

Raporti periodik që nxjerr Banka e Shqipërisë, për vrojtimin e besimit të bizneseve dhe konsumatorëve, tregon se pritshmëritë për ekonominë ranë me 2.4 pikë,...

Molliqaj: Të kthehet diskutimi në një proces tjetër, si ripërcaktimi i kufijve

Kryetari i PSD-së Dardan Molliqaj ishte këtë të mërkurë i ftuar në Euronews Albania ku dha edhe një mesazh për kryeministrin e Kosovës, Albin...

Kreu i Komunës së Preshevës: Jemi në gojën e ujkut, po na sulmojnë, jemi shënjestra

Kreu i Komunës së Preshevës Shqipërim Arifi është shprehur se Kosova duhet të jetë në mbështetje të tyre. Në një intervistë për Euronews Albania, ai...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×