A e pengon çështja Beleri integrimin? Kocaqi: Greqia s’na ka mbështetur asnjëherë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Studiuesja Elena Kocaqi, foli në lidhje me çështjen e “Belerit” ndërsa u pyet nëse do e pengojë integrimin e Shqipërisë në BE.

Në një intervistë për Euronews Albania, ajo theksoi se Greqia se ka mbështetur asnjëherë vendin tonë.

“Ne na kërkojnë llogari të gjithë por në shtëpi të tyre nuk lejojnë njeri. Thotë se nuk kanë asnjë minoritet. Mos mendoni se Greqia e ka mbështetur Shqipërinë për BE, e kanë detyruar të tjerët. Po të ishte do të kishte  njohur Kosovën. Në çdo  luftë që ka ndodhur në Greqi kanë qenë dhe shqiptarët kanë luftuar”- tha ajo.

- Advertisement -

Mes tjerash ajo theksoi se  Greqia e ka detyrim të njohë Kosovën.

“Greqia ka detyrim ta njohë Kosovën. Edhe nëse nuk e njeh Greqia, nuk na prish unë fare përderisa e ka njohur Amerika.  Derisa këtu ne jemi në një kujdestari ndërkombëtare që është shteti më i fuqishëm të botes, nuk ka mundësi , as Greqia as Rusia dhe askush të ndërhyjë”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Molliqaj: Jam kundër shpërnguljes dhe heqjes së serbëve nga Veriu, s’dua konflikt

Kryetari i PSD-së Dardan Molliqaj tha në një intervistë për Euronews Albania se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë është një çështje e padiskutueshme. Ai u...

Spahiu: Veriu mban me ujë dhe energji elektrike Kosovën, s’mund ta falim kurrsesi

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se Kosova nuk mund të falë kurrsesi Veriun duke qenë se ka resurset më...

Përballje emocionuese në Champions League, Dortmundi pret Milanin në Gjermani

Emocionet e Ligës së Kampionëve do të vijojnë edhe të mërkurën, ku 16 skuadra zbresin në fushën e lojës, mes tyre dhe kampionët në...

TË FUNDIT

Molliqaj: Jam kundër shpërnguljes dhe heqjes së serbëve nga Veriu, s’dua konflikt

Kryetari i PSD-së Dardan Molliqaj tha në një intervistë për Euronews Albania se dialogu mes Kosovës dhe Serbisë është një çështje e padiskutueshme. Ai u...

Spahiu: Veriu mban me ujë dhe energji elektrike Kosovën, s’mund ta falim kurrsesi

Analisti Nexhmedin Spahiu tha në një intervistë për Euronews Albania se Kosova nuk mund të falë kurrsesi Veriun duke qenë se ka resurset më...

Përballje emocionuese në Champions League, Dortmundi pret Milanin në Gjermani

Emocionet e Ligës së Kampionëve do të vijojnë edhe të mërkurën, ku 16 skuadra zbresin në fushën e lojës, mes tyre dhe kampionët në...

Çekia dhe Polonia rrisin kontrollet në kufi me Sllovakinë për shkak të emigrantëve

Republika e Çekisë dhe Polonia kanë ndërmarrë veprime të bashkërenduara më 3 tetor për rritjen e kontrolleve përgjatë kufijve të tyre me Sllovakinë, për...

Makina përplas 12-vjeçarin, largohet nga vendi i ngjarjes

Një aksident ka ndodhur, rreth orës 13:30, në aksin rrugor Fushë Krujë-Kamëz, ku një automjet ka përplasur një fëmijë të mitur të moshës 12-vjeçare. Policia...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×