English

“Kur njerëzit besojnë më shumë SPAK se Zotin”, Dervishi: Kush duhet ta luftojë… 

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Lutfi Dervishi komentoi gjetjet e Barometrit lidhur me perceptimin e korrupsionit në vend sipas të cilave janë 82.1% e qytetarëve që mendojnë se qeverisja është tërësisht e korruptuar apo ka shumë korrupsion.

Dervishi e cilësoi të gabuar rritjen e perceptimin se korrupsionin do e luftojë SPAK. Sipas tij, korrupsionin duhet të luftojë e para qeveria, që i ka instrumentet.

“Të rritësh pritshmërinë se korrupsionin do e luftojë SPAK është e gabuar, nuk është detyrë e tij të luftojë korrupsionin. Kur njerëzit besojnë në shumë SHBA, SPAK dhe pastaj besojnë Zotin. Për shkak të korrupsionit, në politikë nisëm dekriminalizimin, SPAK nuk është drejtësi, është organ akuze drejtësinë  e jep gjykata. Korrupsioni duhet të luftohet nga qeveria, që i ka instrumentet, SPAK është vrima e fundit e kavallit”, tha Dervishi.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×