English

Kurti: Marrëdhëniet me Shqipërinë janë shumë të mira, por mund të bëjmë më shumë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka folur këtë të diel në emisionin Review në Euronews Albania në lidhje me marrëdhënien mes Tiranës dhe Prishtinës gjatë qeverisjes së tij 2-vjeçare, por jo vetëm.

- Advertisement -

Në fjalën e tij Kurti tha se duhen implementuar të gjitha marrëveshjet e arritura, si dhe të ecet përpara në nënshkrimin e marrëveshjeve të reja.

Ai tha se ka një rritje të komunikimit mes autoriteteve të Kosovës dhe Shqipërisë, megjithatë shtoi se ka vend për të bërë më shumë.

Albin Kurti: Unë besoj se mëdhenjtë tona janë shumë të mira por unë mendoj se ne duhet të punojmë sa më shumë për të shtuar mekanizmat e bashkëpunimit për marrëveshjet që kemi firmosur dhe të firmosim edhe marrëveshje të reja. Me qeverinë e Shqipërisë me presidentin kemi një denduri të komunikimeve por mund të bëjmë më shumë gjithmonë mund të bëjmë më shumë. Unë besoj se sinergjia që krijohet nga Shqipëria dhe Kosova e bënë kombin shqiptarë tejet të rëndësishëm për paqen dhe stabilitetin e Ballkanit Perendimor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?