English

Kurti: E pranojmë propozimin e BE-së për normalizimin e marrëdhënieve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti  pas takimit të sotëm me emisarin e posaçëm të dialogut, Miroslav Lajçak ka thënë se e “pranon propozimin e Bashkimit Evropian për normalizimin e raporteve mes Kosovës dhe Serbisë si një bazë të mirë për diskutime të mëtejshme”.

- Advertisement -

Përmes një postimi në rrjetin social “Twitter”, Kurti ka thënë se si qeveri e pranojnë planin franko-gjerman, duke shtuar më pas se ka bazë të mirë për negociata të mëtutjeshme.

“Bashkëbisedim i mirë me përfaqësuesin special të BE-së, Miroslav Lajçak në një drekë pune në Prishtinë. Ne e pranojmë propozimin e Bashkimit Evropian për normalizimin e raporteve mes Kosovës dhe Serbisë dhe e konsiderojmë si një bazë të mirë për diskutime të mëtutjeshme, si dhe një platformë solidë për të ecur tutje”, ka shkruar ndër tjera Kurti.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×