English

Kurti takim me të dërguarin e Gjermanisë për Ballkanin, zbardhet biseda

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka zhvilluar këtë të enjte një takim me të Dërguarin Special të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin.

- Advertisement -

Përmes një postimi në Twitter, Kurti zbulon se fokusi i bisedës ka qenë takimi i 18 marsit që pritet të mbahet në Ohër, mes tij dhe presidentit serb Aleksandër Vuçiç.

Shefi i qeverisë në Prishtinë thekson se Kosova vijon të mbetet konstruktive për sa i përket marrëveshjes për normalizimin e plotë të marrëdhënieve mes Prishtinës dhe Beogradit.

“Përpara takimit të radhës të nivelit të lartë në Ohër fola me të dërguarin special të Gjermanisë Manuel Sarrazin. Ne vazhdojmë të jemi konstruktiv, krijues dhe të përkushtuar ndaj dialogut të hapur dhe thelbësor drejt një marrëveshjeje për normalizimin e plotë të marrëdhënieve. E falënderova për rolin dhe mbështetjen e vazhdueshme”, shkruan Kurti në Twitter.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Kush mendoni se mund ta marrë drejtimin e Rithemelimit nëse Berishës i caktohet masa “Arrest në shtëpi”?
×