Kush e rrahu Berishën për të lënë në hije Tiranën? Flet Kreshnik Spahiu

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi Kreshnik Spahiu e cilësoi samtin BE-Ballkani Perëndimor si ngjarjen më të rëndësishme politike në Shqipëri këto 32 vjet, që e bëri vendin tonë qendrën e Europës.

Nisur nga rëndësia e kësaj dite, Spahiu në një intervistë për Euronews Albania e përjashtoi kategorikisht që Edi Rama të ketë lidhje me sulmin ndaj Sali Berishës sot në protestën e organizuar prej tij.

Sipas Spahiut, Rama ishte sot njeriu i fundit i interesuar për t’u marrë me Berishën.

- Advertisement -

Tirana ishte e përkëdhelura e Perëndimi, sot Evropa vendosi që Tirana është edhe kryeqyteti i balancave ballkanike ndaj e gjithë vëmendja ishte në Tiranë, ishte një dasmë evropiane në Tiranë. Kush ishte i interesuar të prishte këtë dasmë në Tiranë? A ishte i interesuar Rama të prishte dasmën e tij, do ja bënte autogolin vetes? Ai është njeriu që sot e ka ëndërruar çdo kryeministër, që të mblidhen në odën e tij gjithë kryeministër dhe i vetmi që donte 1000 për qind reklamë për veten dhe jo Berishën është Rama. Rama është i interesuari i fundit për të rrahur Berishën, ka pasur 10 vjet mundësi ta bëjë këtë, në dhjetëra e qindra protesta pse do e rrihte pikërisht sot? Sot ka qenë një grusht për të prishur damën evropiane në Tiranë”, tha Spahiu.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Akovati sqaron emigrantët e ligjshëm! Ja çfarë duhet të bëjnë

Avokati Naim Hasani sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se çdo person që ka leje qëndrimi në Britani në mënyrë të ligjshme nuk...

Analisti serb: Ja kur do ta njohë Serbia pavarësinë e Kosovës

Analisti serb, Dushan Janiç thotë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Serbia mund të ndodhë brenda këtij viti. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Berisha: Rama përdori Soros-in dhe FBI-në për të më shpallur “non grata”

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama përdori miliarderin George Soros dhe FBI-në, për ta shpallur atë "non grata". Në një...

TË FUNDIT

Akovati sqaron emigrantët e ligjshëm! Ja çfarë duhet të bëjnë

Avokati Naim Hasani sqaroi në një intervistë për Euronews Albania se çdo person që ka leje qëndrimi në Britani në mënyrë të ligjshme nuk...

Analisti serb: Ja kur do ta njohë Serbia pavarësinë e Kosovës

Analisti serb, Dushan Janiç thotë se njohja e pavarësisë së Kosovës nga Serbia mund të ndodhë brenda këtij viti. Në një intervistë për Euronews Albania,...

Berisha: Rama përdori Soros-in dhe FBI-në për të më shpallur “non grata”

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi se kryeministri Edi Rama përdori miliarderin George Soros dhe FBI-në, për ta shpallur atë "non grata". Në një...

Berisha: Rama korruptoi McGonigal-in, donte të qeveriste pa opozitë

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha thotë se kryeministri Edi Rama korruptoi ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal, pasi donte që të qeveriste vendin pa...

Norvegjia do të blejë 54 tanke “Leopard” nga Gjermania

Norvegjia do të blejë 54 tanke të reja" Leopard 2" të prodhimit gjerman për ushtrinë e saj dhe do të ketë një opsion për...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×