Kushtetuesja rrëzon Bashkim Dedjan për sekuestrimin e apartamentit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Apartamenti i Bashkim Dedjas në bregdetin e Golemit, do të vijojë të mbetet i sekuestruar ndërsa SPAK ka dorëzuar në gjykatë kërkesën që të konfiskohet dhe përfundimisht të kalojë në favor të shtetit.

Gjykata Kushtetuese rrëzoi ankimin e ish-kryetarit të saj duke mos i legjitimuar pretendimet.

Bashkim Dedja dhe vëllai i tij Latifi, kërkonin të shfuqizoheshin vendimet e Gjykatës së Posaçme, asaj të Apelit dhe Gjykatës së Lartë.

- Advertisement -

Anëtarët e Kushtetueses Sandër Beci, Sonila Bejtja dhe Marsida Xhaferllari kanë qenë mendim pakice dhe kanë votuar që çështja të shqyrtohej në themel.

SPAK akuzon ish-kryetarin e Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja se ka fshehur duke e regjistruar në emër të vëllait të tij apartamentin 60 metër katror në bregdetin e Golemit.

Për këtë prokuroria e posaçme ka administruar dëshmin e mirëmbajtësit të kompleksit i cili ka deklaruar se ky apartament frekuentohej nga Bashkim Dedja se dhe faturat edhe ato të ujit dhe energjisë elektrike janë paguar nga ky i fundit.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

TË FUNDIT

Fituesja e Nobelit për Paqe: Populli do të fitojë ndaj regjimit iranian

Populli iranian do ta mposhtë një herë e mirë autoritarizmin e vendosur nga qeveria, e cila ka humbur ligjshmërinë dhe mbështetjen e popullit, tha...

OBSH: Situata katastrofike shëndetësore në Gazë pothuajse e pamundur të përmirësohet

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus, tha të dielën se do të jetë e pamundur të përmirësohet situata "katastrofike"...

“S’krahasohet çështja Beleri me atë të luftës”, Xhufi: Këto lojëra acarojnë situatën

Historiani Pëllumb Xhufi, foli në lidhje me çështjen “Beleri” dhe kushtet që ka vendosur Greqia për Shqipërinë, që nëse nuk zbatohen atëherë do të...

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×