“Kutia e burgut i dha fitoren kandidatit socialist”, Nuri: Dyshojmë për manipulime

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati përfaqësues i koalicionit “Bashkë fitojmë”, Franc Nuri tha se ata do i kontestojnë deri në fund rezultatet për bashkinë e Belshit dhe të Rrogozhinës, pasi sipas tij dyshojnë se janë bërë manipulime në kutinë e fundit të numëruar.

Në këto dy bashki rezultati i zgjedhjeve ka qenë shumë i ngushtë dhe fituesi është përcaktuar nga kutia me votat e të burgosurve.

“Kërkojmë informacion për këto dy bashki, sepse rezultati është tepër i ngushtë dhe ky rezultat është përcaktuar mbi bazën e kutisë së votimit të burgut.

- Advertisement -

Si në burgun e Rrogozhinës edhe në burgun e Belshit, është një kuti që ka qenë përcaktuese, për kryetarin e bashkisë së Belshit dhe të Rrogozhinës. Mendimet tona janë se aty duhet të fokusohemi nëse ka pasur apo jo parregullsi, pasi rezultati ka qenë shumë i ngushtë dhe fituesi u përcaktua nga kutia e burgut.

Në kutinë e burgut 90% e votave kanë shkuar për Partinë Socialiste, ky nuk është një trend normal. Në varësi të provave që ne do të gjejmë nga konstatime dhe këqyrja e kamerave, nëse kishin të drejtë apo jo të votonin, ne do paraqesim kërkesën për rinumërim, kërkesën për pavlefshmëri të zgjedhjeve dhe është e sigurt se në këto dy bashki rezultatin do e kontestojmë deri në fund”,-tha për Euronews Albania avokati Franc Nuri.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vuçiç: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka thënë të mërkurën se ka mundësi që Marrëveshja e Ohrit mund të bëhet pjesë e negociatave të kapitullit 35...

Dodik del para gjykatës, shpërfilli vendimet e përfaqësuesit ndëkombëtar Schmidt

Lideri i serbëve në Bosnje-Hercegovinë, Millorad Dodik, ka dalë të mërkurën para gjykatës, në nisje të procesit gjyqësor kundër tij, lidhur me refuzimin e...

Këshilli i Ministrave miraton projektligjin për dhënien e amnistisë, kush përfiton

Ditën e sotme në mbledhjen e Këshillit të Ministrave është votuar projektligji për dhënien e amnistisë. Lajmin e bëri të ditur ministri i Drejtësisë, Ulsi...

TË FUNDIT

Vuçiç: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka thënë të mërkurën se ka mundësi që Marrëveshja e Ohrit mund të bëhet pjesë e negociatave të kapitullit 35...

Dodik del para gjykatës, shpërfilli vendimet e përfaqësuesit ndëkombëtar Schmidt

Lideri i serbëve në Bosnje-Hercegovinë, Millorad Dodik, ka dalë të mërkurën para gjykatës, në nisje të procesit gjyqësor kundër tij, lidhur me refuzimin e...

Këshilli i Ministrave miraton projektligjin për dhënien e amnistisë, kush përfiton

Ditën e sotme në mbledhjen e Këshillit të Ministrave është votuar projektligji për dhënien e amnistisë. Lajmin e bëri të ditur ministri i Drejtësisë, Ulsi...

Njihej si krahu i djathtë i Rexhepit, kush është Remzi Azemi që u prangos për vrasje

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me shtetasin Remzi Azemi, i arrestuar ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut, pasi akuzohet për vrasjen e...

Futbollist shqiptar në akademinë e PSG. Anersi Vaka rrëfen ëndrrën e tij…

Të luash në një skuadër evropiane është ëndrra e çdo të riu shqiptar që është rritur me pasionin për futbollin. Njëri prej tyre është...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×