English

Lavrov: Rusia mund të zvogëlojë prezencën diplomatike në Perëndim

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ministri i Jashtëm rus, Sergej Lavrov, ka thënë se Moska mund të zvogëlojë praninë e saj diplomatike në vendet perëndimore.

- Advertisement -

Teksa ka përmendur marrëdhëniet e këqija me Evropën dhe SHBA, Lavrov tha se Rusia ka nevojë të krijojë lidhje me vende të tjera.

“Sigurisht që ne nuk shohim ndonjë kuptim ose nuk kemi ndonjë dëshirë për të mbajtur të njëjtën prani në vendet perëndimore, dhe vendet e Botës së Tretë, si në Azi ashtu edhe në Afrikë” tha Lavrov në një fjalim drejtuar rekrutëve të rinj të ministrisë së Jashtme.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×