English

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ndihen në disa qytete

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një tërmet me magnitudë 4.6 ballë të shkallës Rihter ka goditur pak minuta pas mesnate Shqipërinë.

- Advertisement -

Epiqendra e tërmetit ka qenë rreth 11 km nga qyteti i Lushnjës dhe me një thellësi fokale prej 10 km.

Ndërkohë që bëhet me dije se lëkundjet janë ndjerë në disa qytete, përfshirë Tiranën, Elbasanin, Beratin dhe Vlorën.

Nga informacionet paraprake nuk raportohet për dëmtime të shkaktuara si pasojë e lëkundjeve sizmike.

Në faqen zyrtare europiane të raportimit të tërmeteve, EMSC, të shumtë kanë qenë qytetarët të cilët kanë raportuar lëkundjet e forta që janë ndjerë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?