English

VIDEO| Biden, Macron e Meloni i këndojnë “Happy Birthday” kancelarit Olaf Scholz

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Liderët e G7 i uruan ditëlindjen në një mënyrë të veçantë kancelarit gjerman Olaf Scholz, gjatë Samitit që po mbahet në Itali.

- Advertisement -

Përpara rifillimit të takimeve në ditën e dytë të samitit të G7, presidenti i Shteteve të Bashkuara Joe Biden u bëri thirrje liderëve të këndojnë për kancelarin Scholz duke thënë se kjo ishte traditë e familjes.

Udhëheqësit, duke përfshirë kryeministren italiane Giorgia Meloni, presidentin francez Emmanuel Macron, kryeministrin britanik Rishi Sunak dhe kryeministrin kanadez Justin Trudeau, kënduan këngën “Happy Birthday” Scholz.

Ky moment ç’tensionoi liderët evropian të cilët ndodhën në një situiatë të vëshitë pas zgjedhjeve të BE-së.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olaf Scholz (@bundeskanzler)

LEXO GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?