Lita: Deri më 14 maj, rusët dhe iranianët përpjekje për destabilizimin e Shqipërisë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Lavrdim Lita e sheh reagimin e hakerave iranianë pas sulmit ndaj kryedemokratit Sali Berisha, si një përpjekje për të përhapur destabilitet në vend.

Në një intervistë për Euronews Albania, Lita u shpreh se sulmet e iranianëve, por edhe rusëve, do të vazhdojnë në Shqipëri deri më 14 majt të vitit të ardhshëm, kur do të mbahen dhe zgjedhjet e ardhshme lokale.

“Unë e kam thënë këtu te ju që ata brenda kanë operatorë shqiptarë që e monitorojnë median tonë dhe politikën tonë. Reagimi i tyre ishte për të hapur pështjellim, për të destabilizuar. Këto sulme ose këto ndërhyrje në habitatin tonë politik, mediatik do të shpeshtohen në javët dhe muajt në vazhdim, deri më 14 maj.

- Advertisement -

Qëllimi i tyre është të krijojnë destabilizim dhe është provuar që nuk është vetëm organizatë irananiane, por është ruso-iraniane që tenton të destabilizojë politikën dhe shoqërinë e vendit tonë”, theksoi ai.

Pas sulmit nga Sali Berishës më 6 dhjetor në protestë, hakerat iranianë reaguan duke thënë se 31-vjeçari Gert Shehu, është i inflitruar në Policinë e Shtetit.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra, thanë zyrtarët. Migrantët...

Ahmetaj nën hetim nga SPAK. Gazetarja: Këtë javë do kemi zhvillime të reja

Gazetarja Glidona Daci e ftuar në Euronews Albania tha se kjo javë pritet të jetë një javë zhvillimesh sa i takon çështjes së Arben...

Autobusi në Tiranë përmbyset dhe aksidenton disa automjete, pamje nga vendngjarja

Euronews Albania ka siguruar pamjet e aksidentit të ndodhur pasditen e sotme në “Rrugën e Elbasanit” ku një autobus është përmbysur. Si pasojë tre persona...

TË FUNDIT

Të paktën 29 migrantë vdesin pas fundosjes së dy anijeve në Tunizi

Të paktën 29 migrantë kanë vdekur pasi dy anije të vogla u fundosën afër brigjeve të Tunizisë brenda disa orësh nga njëra-tjetra, thanë zyrtarët. Migrantët...

Ahmetaj nën hetim nga SPAK. Gazetarja: Këtë javë do kemi zhvillime të reja

Gazetarja Glidona Daci e ftuar në Euronews Albania tha se kjo javë pritet të jetë një javë zhvillimesh sa i takon çështjes së Arben...

Autobusi në Tiranë përmbyset dhe aksidenton disa automjete, pamje nga vendngjarja

Euronews Albania ka siguruar pamjet e aksidentit të ndodhur pasditen e sotme në “Rrugën e Elbasanit” ku një autobus është përmbysur. Si pasojë tre persona...

Spahiu: Deklaratat raciste të Londrës për shqiptarët, si Hitleri për çifutët

Juristi Kreshnik Spahiu është shprehur se retorika e Londrës për shqiptarët është e njëjtë si e Hitlerit për hebrenjtë. Në një intervistë për Euronews Albania,...

“Asnjë koment për PD!”, Besjan Ajazi: Qytetarët e kanë të qartë kush punon për ta

Kandidati socialist për bashkinë e Gramshit Besjan Ajazi tha për Euronews Albania se ai nuk ka asnjë komet për të bërë rreth kundërshtarit politik,...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×