Luan Rama: Akuzat për blerje të Alibeajt janë halucinacione

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Luan Rama i cilëson paranojë dhe halucinacione akuzat për blerje të opozitës që përfaqësohet nga Enkelejd Alibeaj.

Në një intervistë për Euronews Albania, Rama u shpreh se personat që i artikulojnë këto akuza për tradhtarë, të shitur apo të blerë, janë në të vërtetë armiku më i madh i opozitës.

Ai nënvijëzoi faktin që edhe SHBA, përmes përfaqësuesve të vet se ka fshehur mbështetjen për këtë pjesë të opozitës.

- Advertisement -

“Këto historitë me blerje me shitje, me tradhti të kësaj natyre në fakt janë vetëm shenja të një paranoje, halucinacione të një gjendjeje depresive të atyre që i artikulojnë, të cilat jo vetëm nuk i besoj por është thjesht të ushqesh veten me akuzën se kam zbuluar një tradhtar, ndërkohë që armiku më i madh i vetvetes dhe opozitës je ti vetë që kultivon këtë lloj qasjeje apo shfaqesh nën paranojën e tradhtarit, të njeriut të shitur”, tha Rama.

 

LEXONI GJITHASHTU:














LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...





TË FUNDIT

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...






 








Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×