Lulzim Basha kryetar i PD, flet ish-kryetari i KQZ: Çudi e madhe! Djallëzi!

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kristaq Kume, ish-kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve tha në emisionin Now në Euronews Albania se fakti që Basha është ende kryetar i PD nuk ka asnjë nonsens juridik, por është një nonsens moral.

Sipas Kumes, fakti që Basha aktin e dorëheqjes nuk e çoi deri në fund në gjykatë, tregon ose djallëzi ose objektiv të mirëpërcaktuar që në nisje.

“Nonsens juridik nuk ka që Basha është ende kreu i PD, ndërsa logjik është çudia më e madhe e radhës që ndodh këtu tek ne. Është deklaruar një dorëheqje, Basha tha po bëj një hap prapa, po heq dorë nga drejtimi dhe po ua jap këtyre të tjerëve dhe kaq. Nuk u çua deri në fund. Kjo duhet të ishte pasqyruar në regjistrin e partive në gjykatë. Këta ose kanë djallëzi më shumë se sa logjikën e ftohtë për gjënë, ose nga ana tjetër e kanë mirë të përcaktuar objektivin i cili cilidoqoftë nuk konvergon me interesin e qytetarëve”, tha Kume.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Shkodrania e martuar me një serb: Le të pajtohen Kurti e Vuçiçi

Lulja nga Shkodra ka treguar në një intervistë për Euronews Albania se e shqetëson marrëdhënia e Kosovës dhe Serbisë mbi të gjitha për rininë...

Haradinaj trondit me rrëfimin: Më vranë 2 vëllezërit në luftë, tjetrin e plagosën

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tregoi në emisionin Now në Euronews Albania se ka humbur 2 vëllezër gjatë luftës për çlirimin e Kosovës, ndërsa...

TË FUNDIT

Akuzoi Ramën se po punonte kundër Kosovës për para, Haradinaj ndryshon qëndrim

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se qëndrimi i kryeministrit Edi Rama gjithmonë në përputhje me partnerët tanë,...

Shkodrania e martuar me një serb: Le të pajtohen Kurti e Vuçiçi

Lulja nga Shkodra ka treguar në një intervistë për Euronews Albania se e shqetëson marrëdhënia e Kosovës dhe Serbisë mbi të gjitha për rininë...

Haradinaj trondit me rrëfimin: Më vranë 2 vëllezërit në luftë, tjetrin e plagosën

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj tregoi në emisionin Now në Euronews Albania se ka humbur 2 vëllezër gjatë luftës për çlirimin e Kosovës, ndërsa...

Dhëndri serb i shqiptarëve: Nuk kam frikë nga Policia e Kosovës, jemi bërë miq

Euronews Albania ka shkuar në Banjskë, aty ku mundi të intervistojë një serb i cili është martuar me një shqiptare dhe prej 16 vitesh...

Vëllai i policit hero, Bunjaku: Kjo është tokë shqiptare!

Rreshteri Afrim Bunjaku, i cili ishte pjesëtar i Policisë së Kosovës nga viti 2001, u vra mëngjesin e 24 shtatorit pas përplasjes me një...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×