English

Mashtrimet 4.7 milionë euro përmes Call Center-ave, arrestohet në Himarë i dyshuari

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia e Himarës ka arrestuar një shtetas të shpallur në kërkim në kuadër të operacionit “Dream earnings”, ku u godit një grup që merrej me mashtrimin e qytetarëve italianë përmes skemës së Call Centerave.

- Advertisement -

Me arrestimin e kryer në Himarë shkon në 10 numri të bdaluarve, si të pëfshirë në këtë skemë mashrtruese, ndërkohë që vijojnë të mbeten në kërkim dhe 4 persona të tjerë.

Call-Center-i lokalizuar në Tiranë, në rrugën Dritan Hoxha, dyshohet se u ka marrë personave të dëmtuar në Itali një shumë që shkon deri në 4.7 milionë euro.

SPAK bëri me dije ditën e djeshme se hetimi nisi si pasojë e 140 kallëzimeve të bëra në Itali nga personat e dëmtuar.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?