English

Mashtrimi me vizat amerikane, Prokuroria e Tiranës çon për gjykim 5 persona

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet dhe ka dërguar për gjykim 5 të pandehur, të arrestuar për mashtrim me vizat amerikane në shkurt të këtij viti.

- Advertisement -

Prokuroria e Tiranës ka dërguar për gjykim Renato Naston, Klea Priftin, Klaudio Leçinin, Klaus Kapedanin, Xhemal Seserin dhe Eduart Gjinin, i cili është ende në kërkim.

Nga hetimet e SPAK ka rezultuar se Renato Nasto falsifikonte të dhënat për vizë amerikane dhe merrte 10 mijë euro.

Nasto është i dyshuari kryesor i cili përmes Instagramit, ku kishte krijuar një faqe me emrin “Viza amerikane insider”, reklamonte aktivitetin e tij të paligjshëm.

Ai gjente klientët dhe pastaj niste procedurat për aplikimin e vizave.

Disa nga personat e përfshirë në këtë skemë mashtrimi kanë plotësuar formularët me të dhëna të rreme.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?