English

Matuidi tërhiqet nga futbolli, u shpall kampion bote në vitin 2018

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mesfushori francez Blaise Matuidi, i cili u shpall dhe kampion bote në vitin 2018, i ka dhënë fund futbollit të luajtur.

- Advertisement -

Në moshën 35-vjeçare, ai ka bërë një njoftim në rrjetet sociale ku njofton se nuk do të jetë më pjesë e futbollit të luajtur.

Matuidim prej më tepër se 1 viti nuk ka mundur dot të gjejë skuadër, kështu që në të tillë situatë mori vendimin për t’u tërhequr.

Mesfushori kaloi një periudhë të jashtëzakonshme të karrierës së tij tek skuadra e PSG. Tek parizienët ai ftoi 4 kampionate radhazi, ndërsa u transferua për 3 vite tek Juventus.

Edhe në Itali, Matuidi fitoi 5 trofe, mes tyre 3 herë kampionatin. Kalimi më pas në MLS i dha një tjetër rrjedhë karrierës së mesfushorit francez. Kalimi tek Inter Miami ishte dhe i fundit për 35-vjeçarin që tashmë do të varë këpucët në gozhdë.

LEXONI GJITHASHTU

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?