English

Mbetjet e trupit të njeriut të groposura në Sarandë, vjen reagimi i Policisë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mbrëmjen e djeshme në fshatin Xarrë në Sarandë, janë gjetur mbetje kockore të një njeriu, të cilat ishin të groposura.

- Advertisement -

Ditën e sotme, lidhur me këtë rast, ka reaguar edhe Policia, sipas të cilës, mbetjet kockore ishin në proces dekompozimi.

Gjithashtu bëhet me dije se mbetjet kockore do të dërgohen në Institutin e Policisë Shkencore për ekzaminime të mëtejshme.

Njoftimi i Policisë:

Mbrëmjen e djeshme, në fshatin Xarrë, pranë varrezave të fshatit, janë gjetur mbetje kockore humane, në proçes dekompozimi.

Mbetjet kockore do të dërgohen në Institutin e Policisë Shkencore, për ekzaminime të mëtejshme.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Sarandë vijon punën për identifikimin e shtetasit/es, të cilit/es i përkasin këto mbetje kockore si dhe zbardhjen dhe dokumentimin e plotë të këtij rasti.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?