meta

‘Bashkëpunim vetëm me Berishën’, Meta: Ramës do i vijë fundi nga populli

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta në një komunikim me mediat në premten tha se partia e tij do të...

Meta: 2/3 e shqiptarëve drejt varfërisë, do kërkojmë indeksimin e pagave

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta e cilësoi alarmante situatën ekonomike në vend, ku siç tha mbi 67 për qind...

Meta në familjen Avdia: Ministrat përgjegjës duhet të jepnin dorëheqjen

Ilir Meta e cilësoi papërgjegjshmëri dhe brutalitet të qeverisë ndaj qytetarëve tragjedinë e ndodhur 2 ditë më parë në Himarë ku...

Vdekja e të miturës, Meta: Autor është Edi Rama, që sot po kërkon të bëjë viktimën 

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar në lidhje me tragjedinë në plazhin e Potamit në Himarë, ku një skaf...

Meta akuza Beogradit: Edhe me Shqipërinë zbaton marrëveshjet që i leverdis

Kryetari i Partisë së Lirisë Ilir Meta në një deklaratë për mediat i kërkoi Serbisë të heqë dorë nga nxitja e...

‘Ndryshimi i ligjit për dosjet’, Rama: Shihemi në shtator

Kryeministri Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me debatin për dosjet e bashkëpunëtorit të ish-sigurimit të shtetit me inicialet...

Rama zbulon prapaskenat, si shkoi Genta Sula kryetare te Autoriteti i Dosjeve

“Emrin e zonjës Sula e kam dëgjuar për herë të parë pikërisht nga ish-kryetari i ish-LSI”. Kështu deklaroi kryeministri Rama i cili...

Meta po sulmon dhe shantazhon Autoritetin e Dosjeve, pretendon Rama

Kryeministri Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me debatin për dosjet e bashkëpunëtorit të ish-sigurimit të shtetit me inicialet...

Meta sulmon Ramën, i nxjerr karikaturën e publikuar në revistën komuniste

Ilir Meta ka publikuar në faqen e tij në Facebook një foto nga revista "Në shërbim të popullit" (organ i ministrisë...

Çështja I.M, Filip Talos i vihet në dispozicion materiali kush e spiunoi

Filip Talo mori këtë të premte të gjitha materialet që Sigurimi i Shtetit kishte për të. Rreth orës 18:00 ai u largua...

Balla sulmon Metën e Berishën: ‘Non gratat’ po sulmojnë të përndjekurit

Kreu i grupit parlamentar socialist, Taulant Balla sulmoi Sali Berishën dhe Ilir Metën për deklaratat e tyre në drejtim të kryetares...

Afera e dosjeve, Vasili: Kuvendi s’ka pasur informacion

Kryetari i grupit parlamentar Shtëpia e Lirisë, Petrit Vasili u shpreh se çështja I.M është një turp i Autoritetit të Dosjeve...

Partia e Lirisë i kërkon Kuvendit informacion për dosjen e I.M

Deputeti i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka kërkuar sot nga Kryetarja e Kuvendit informim mbi përmbajtjen e dokumenteve që Autoriteti...

Kompania Meta pëson rënie të të ardhurave për herë të parë

Meta, kompania amë e rrjetit social, Facebook ka pësuar rënie të të ardhurave për herë të parë. Kjo kompani thotë se presionet...

Pjesë e dosjeve të ish-Sigurimit të Shtetit, reagon Ilir Meta

Ilir Meta e quajti akt vetëvrasës shkresën e Autoritetit të Dosjeve që përmend emrin e tij në dosjet e ish-Sigurimit të...

Meta nis aksionin politik me kritika ndaj LSI: Nga sot do punojmë në 3 drejtime

Revolucioni antikorrupsion do të jetë diviza e parë e Partisë së Lirisë. Kështu u shpreh kryetari i saj Ilir Meta, i...