English

Mbi 8 mijë gjoba në një javë, Rrugorja nuk “kursen” as këmbësorët

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Policia rrugore ka ushtruar kontrolle të shumta në të gjitha akset rrugore dhe vetëm gjatë javës që lamë pas janë arrestuar 11 shoferë dhe 9 të tjerë janë proceduar në gjendje të lirë, pasi kanë shkelur rregullat e qarkullimit. Ndërkohë, janë vendosur mbi 8 mijë gjoba dhe janë bllokuar 9 automjete.

- Advertisement -

Gjithashtu, janë vendosur 8102 masa administrative, kryesisht për shkelje që janë burim aksidenti.

Janë vendosur 203 masa administrative, për shpejtësi mbi normat e lejuara;

Janë vendosur 469 masa administrative, për përdorim të aparatit celular gjatë drejtimit të mjetit;

468 drejtues mjetesh janë ndëshkuar për mosdhënie përparësie këmbësorëve, në vija të bardha;

1158 drejtues mjetesh janë ndëshkuar për mosvendosje të rripit të sigurimit;

Janë vendosur 80 masa administrative, për xhama të errësuar;

Janë vendosur 446 masa administrative, për mosvendosje të kaskës mbrojtëse, nga drejtuesit e motomjeteve.

Janë bllokuar 9 automjete.

LEXONI GJTIHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?