English

Më 13 shkurt jepet pretenca për Fredi Belerin, flet avokati i tij

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka mbaruar procesi gjyqësor për Fredi Belerin, i cili është vendosur nën akuzë për shitblerje votash, ndërsa seancën e radhës do të mbahet me datë 13 Shkurt në orën 14:00, ku do të lexohet pretenca nga Prokuroria.

- Advertisement -

Në një deklaratë për mediat avokati i tij tha se Beleri ka qenë i dënuar më parë, kur ishte i ri, por nuk tregoi se për çfarë vepre penale.

Mes tjerash ai  nënvizoi se Drejtoria e Policisë ka refuzuar t’i përgjigjet Gjykatës për pagesën e Arsen Ramës.

“Më datë 12/05 i treguam 6 dëshmi të tjera, penaliteti, asnjë nuk del i penalizuar. Edhe specialistja tha se  ai është i padënuar. Ligji është i qartë. Ka pasur, para 20 vitesh kur ishte i ri, kishte një dënim, nuk ta shpjegoj dot. Sot pati dhe një dimension tjetër, që oshte i paligjshëm. Gjykata i kërkon Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë, i kërkon informacion  lidhur me pagesën e Arsen Ramës. Dy herë Drejtoria e Policisë refuzon t’i përgjigjet Gjykatës me arsyetimin që është sekret”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?