Meçe: Berisha po bojkotohet! I nisi protestat me 16 mijë, përfundoi me 6 mijë njerëz

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analisti Arben Meçe komentoi në studion e Euronews Albania, aksionin e protestave të iniciuara nga opozita.

Meçe tha se në optikën e tij Berisha nuk gëzon shumicën në PD, madje ai po bojkotohet dhe nga militantët e vetë.

Analisti tha se protestat e Berishës po tkurren, duke nisur me 16 mijë persona në shesh në korrik dhe duke përfunduar në 6 mijë persona më 11 shkurt.

- Advertisement -

“Së pari pritshmëria ime se protesta e 11 shkurtit nuk do të kishte mbështetje popullore u vërtetua. Tani dua të vërtetoj diçka tjetër që edhe brenda Partisë Demokratike Sali Berisha nuk ka mbështetje. Çka do të thotë, nëse historiku i 4 mitingjeve që ka bërë Sali Berisha në këtë periudhën 1-vjeçare të foltores nisi me 16 mijë veta, kaloinë 12 mijë veta, pastaj 3 mijë veta në 6 dhjetor dhe përfundimisht përfundoi me 6 mijë veta.

Gjithë ajo demogagji e shprehur këtë periudhë nuk është gjë tjetër veçse një flluskë mediatike. E vërteta është se Sali Berisha ka krijuar një imazh të një realiteti që nuk ekziston, e vërteta është tek numri i njerëzve që dalin në shesh. Berisha po bojkotohet dhe nga militantët e vet”, tha Meçe.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ndahet nga jeta mbesa e Nelson Mandelës

Mbesa e presidentit të parë të zgjedhur në mënyrë demokratike të Afrikës së Jugut, Nelson Mandela, ka vdekur nga kanceri në moshën 43-vjeçare. Zoleka Mandela...

“Vuçiç të dorëhiqet”- Deputeti serb: Gjenerator i konfliktit, po sakrifikon rininë

“Vuçiç ka sakrifikuar rininë serbe në Kosovë në luftën me Albin Kurtin”, kjo është deklarata e fortë që ka bërë deputeti i Partisë Demokratike...

Rama: Zija e shpallur në Beograd, sinjali më i keq për rajonin dhe ndërkombëtarët

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar si një sinjal të keq për rajonin shpalljen e ditës së zisë nga Serbia për terroristët që humbën...

TË FUNDIT

Ndahet nga jeta mbesa e Nelson Mandelës

Mbesa e presidentit të parë të zgjedhur në mënyrë demokratike të Afrikës së Jugut, Nelson Mandela, ka vdekur nga kanceri në moshën 43-vjeçare. Zoleka Mandela...

“Vuçiç të dorëhiqet”- Deputeti serb: Gjenerator i konfliktit, po sakrifikon rininë

“Vuçiç ka sakrifikuar rininë serbe në Kosovë në luftën me Albin Kurtin”, kjo është deklarata e fortë që ka bërë deputeti i Partisë Demokratike...

Rama: Zija e shpallur në Beograd, sinjali më i keq për rajonin dhe ndërkombëtarët

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar si një sinjal të keq për rajonin shpalljen e ditës së zisë nga Serbia për terroristët që humbën...

Ambasadori amerikan në Serbi: Duhet ta dënojmë vrasjen e policit të Kosovës

Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill ka folur për sulmin terrorist të së dielës në Banjskë të Zveçanit ku u vra polici Afrim Bunjaku. “Të...

Gazeta gjermane “Die welt”: Lajçak duhej shkarkuar. Biden të ndërhyjë!

Brukseli ka dështuar në negociata mes Kosovës dhe Serbisë dhe marrëveshja e formuluar nuk ka asnjë vlerë. Kështu shkruan e përditshmja gjermane “Die Welt”...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×