“Sot vazhdon revolucioni demokratik”, Berisha thirrje për protestë para Parlamentit

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha pak ora para protestës ka dalë në një deklaratë për mediat, ku u ka bërë thirrje qytetarëve që të marrin pjesë sot në orën 1700 para Kuvendit.

Ndër të tjera ai theksoi se kjo protestë, që shënon vazhdimin e revolucionit demokratik, ka për qëllim madhor, ngritjen e zërit, revoltën kundër dhunimit, kundër shkelmimit të interesave të 750 mijë zgjedhësve shqiptarë, të cilët me datën 25 prill, votuan për partitë opozitare.

“Të bashkohemi sot në ora 5, në një protestë të fuqishme para parlamentit shqiptar.
Kjo protestë, që shënon vazhdimin e revolucionit demokratik, ka për qëllim madhor, ngritjen e zërit, revoltën kundër dhunimit, kundër shkelmimit të interesave të 750 mijë zgjedhësve shqiptarë, të cilët me datën 25 prill, votuan për partitë opozitare.

- Advertisement -

Përfaqësuesit e 750 mijë qytetarëve, trajtohen në parlamentin shqiptar me praktika absolutisht staliniste, kriminale, të turpshme.

Përfaqësuesit e 750 mijë qytetarëve shqiptarë, që kanë detyrë themelore mbrojtjen e interesave të tyre, kanë detyrë themelore, kontrollin e qeverisë dhe transparencën nga abuzimet, përjashtohen, bllokohen, iu mohohet e drejta e fjalës dhe nuk lejohen të krijojnë komisionet hetimore parlamentare si një institucion themelor i parlamentit për të bërë transparencë”- tha Berisha.

LEXONI GJITHASHTU: 


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dodik del para gjykatës, shpërfilli vendimet e përfaqësuesit ndëkombëtar Schmidt

Lideri i serbëve në Bosnje-Hercegovinë, Millorad Dodik, ka dalë të mërkurën para gjykatës, në nisje të procesit gjyqësor kundër tij, lidhur me refuzimin e...

Këshilli i Ministrave miraton projektligjin për dhënien e amnistisë, kush përfiton

Ditën e sotme në mbledhjen e Këshillit të Ministrave është votuar projektligji për dhënien e amnistisë. Lajmin e bëri të ditur ministri i Drejtësisë, Ulsi...

Njihej si krahu i djathtë i Rexhepit, kush është Remzi Azemi që u prangos për vrasje

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me shtetasin Remzi Azemi, i arrestuar ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut, pasi akuzohet për vrasjen e...

TË FUNDIT

Dodik del para gjykatës, shpërfilli vendimet e përfaqësuesit ndëkombëtar Schmidt

Lideri i serbëve në Bosnje-Hercegovinë, Millorad Dodik, ka dalë të mërkurën para gjykatës, në nisje të procesit gjyqësor kundër tij, lidhur me refuzimin e...

Këshilli i Ministrave miraton projektligjin për dhënien e amnistisë, kush përfiton

Ditën e sotme në mbledhjen e Këshillit të Ministrave është votuar projektligji për dhënien e amnistisë. Lajmin e bëri të ditur ministri i Drejtësisë, Ulsi...

Njihej si krahu i djathtë i Rexhepit, kush është Remzi Azemi që u prangos për vrasje

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me shtetasin Remzi Azemi, i arrestuar ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut, pasi akuzohet për vrasjen e...

Futbollist shqiptar në akademinë e PSG. Anersi Vaka rrëfen ëndrrën e tij…

Të luash në një skuadër evropiane është ëndrra e çdo të riu shqiptar që është rritur me pasionin për futbollin. Njëri prej tyre është...

Arsenali 5 pikë para vendit të dytë. Në mbrëmje përballja, Man Utd-Chelsea

11 ndeshje të fituara në 15 javë kampionat, Arsenali duket se është sërish një pretendent për fitimin e titullit kampion në Angli. Topçinjtë regjistruan një...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×