Mediu: PD para se të përqafojë partitë opozitare të rregulloj problemet e brendshme

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu tha se PD para se të bëjë koalicione me parti të tjera duhet të zgjidhë problemet që ka mes vetes.

Në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, ai theksoi se ditën e sotme në protestë morën pjesë edhe deputetë që janë mbështetës të Enkelejd Alibeajt, e sipas tij ky është një mesazh që ara të bashkohen.
Më tej ai tha se janë hedhur hapat e para që dy palët të ndërtojnë marrëdhënie të përbashkëta brenda PD-së

“PD para se të përqafoj Mediun apo këdo tjetër duhet të rregulloj problemet e saj të brendshme. Unë gjatë kësaj periudhe jam munduar të nxis bashkëpunim mes dy palëve në PD. Mendoj se ka rrugë dhe risi. Risi ishte që edhe disa deputet që kanë qenë pozicionuar krah Alibeajt ishin në protestë e kjo tregon që janë mobilizuar.

- Advertisement -

Është hapi i parë për të ndërtuar  një marrëdhënie të përbashkët brenda PD dhe më besoni se është më i vlefshëm se çdo marrëdhënie tjetër politike dhe çdo lloj koalicioni”- theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

U përfshi në vrasjen e Çajup Selimit, ky është 32-vjeçari i arrestuar (FOTO)

Euronews Albania ka siguruar foton e Erisiano Abedini i cili është arrestuar në kuadër të megaoperacionit “Never Forget”. Erisiano Abedini, 32 vjeç, akuzohet si autorë...

Humbën 10% të masën në 2 vite, çfarë po ndodh në akullnajat zviceriane?

Akullnajat zvicerane kanë përjetuar humbje ekstreme të masës rreth 10% në dy vjetët e fundit, ka thënë Komisioni Zviceran për Vëzhgim të Kriosferës, me...

Shpërdoroi fondet për sportin, arrestohet ish-nënkryetari i bashkisë Librazhd

Policia e Elbasanit ka arrestuar këtë të enjte ish-nënkryetarin e bashkisë Librizhad, Andri Çota, një person i shpallur në kërkim për "Shpërdorim detyre". Gjykata e...

TË FUNDIT

U përfshi në vrasjen e Çajup Selimit, ky është 32-vjeçari i arrestuar (FOTO)

Euronews Albania ka siguruar foton e Erisiano Abedini i cili është arrestuar në kuadër të megaoperacionit “Never Forget”. Erisiano Abedini, 32 vjeç, akuzohet si autorë...

Humbën 10% të masën në 2 vite, çfarë po ndodh në akullnajat zviceriane?

Akullnajat zvicerane kanë përjetuar humbje ekstreme të masës rreth 10% në dy vjetët e fundit, ka thënë Komisioni Zviceran për Vëzhgim të Kriosferës, me...

Shpërdoroi fondet për sportin, arrestohet ish-nënkryetari i bashkisë Librazhd

Policia e Elbasanit ka arrestuar këtë të enjte ish-nënkryetarin e bashkisë Librizhad, Andri Çota, një person i shpallur në kërkim për "Shpërdorim detyre". Gjykata e...

Emrat| Presidenti Begaj dekreton lirimet dhe emërimet e ambasadorëve

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj me propozim të Kryeministrit, ka dekretuar lirimet e 3 ambasadorëve dhe emërimet e 5 të tjerëve. Emrat e ambasadorëve të...

Dodit vizitë në Moskë në tetor: Putin është miku im më mirë, jam krenar që…

Kreu i serbëve të Bosnje Hercegovinës, Millorad Dodik ka deklaruar se në muajin tetor do të udhëtojë drejt Rusisë për të zhvilluar takime me...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×