Megaoperacioni| Zbulohet droga e re e futur në Shqipëri, tregtohet në konserva

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Detaje të reja janë mësuar në lidhje me megaoperacionin anti-drogë që po zhvillohet në disa të qytete të vendit, ku janë arrestuar dhe shpallur në kërkim rreth 200 persona.

Burime bëjnë me dije se nga ky operacion janë sekuestruar sasi dhe lloje të ndryshme drogërash, ku bie në sy futja e një lloji të re narkotikësh në territorin shqiptar.

Gazetarja Sara Demushi tha se bëhet fjalë për drogën “xhelatinoze” e cila tregtohet në formën e konservave të peshkut.

- Advertisement -

“Një tjetër drogë e re e cila ka dalë në qarkullim, bëhet fjalë për “drogën xhelatinoxe”, e cila vjen nga Kanadaja, ajo është në formën e një konservave të peshkut. Kemi edhe një lloj tjetër e cila është në formën e tubave, me origjinë po nga Kanadaja”, tha Demushi.

Si pasojë e operacionit të zhvilluar nga RENEA, FNSH dhe qindra punonjës të policisë janë arrestuar dhe shpallur në kërkim 200 shtetas në qytetet e Tiranës, Durrësit, Fierit, Elbasanit, Shkodrës, Gjirokastrës, Korçës, Vlorës dhe Sarandës.

Mësohet se gjatë megaoperacionit janë sekuestruar gjithashtu dhe 10 mijë rrënjë kanabisi në Shkodër, disa kilogramë kokainë si dhe armë zjarri.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tentoi t’u kalonte kufirin grek 4 emigrantëve, kapet 38-vjeçari nga Banglandeshi

Një 38-vjeçar nga Banglandeshi, banues në Kamzë është arrestuar pasi u kap nga policia e Gjirokastrës ndërsa tentoi t’u kalonte kufirin me Greqinë 4...

BBC: Kukësi, qyteti i parë i nominuar për çmimin Nobel

Lush Alida Ismailaj po ndihmonte një gazetare franceze të kalonte kufirin nga Shqipëria në Kosovë, kur një bombë shpërtheu aty pranë, duke spërkatur copëza...

Vjosa Osmani mbërrin në Katar, merr pjesë në Forumin e Dohas

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Doha të Katarit. Bëhet e ditur se Osmani nesër do të marrë pjesë në...

TË FUNDIT

Tentoi t’u kalonte kufirin grek 4 emigrantëve, kapet 38-vjeçari nga Banglandeshi

Një 38-vjeçar nga Banglandeshi, banues në Kamzë është arrestuar pasi u kap nga policia e Gjirokastrës ndërsa tentoi t’u kalonte kufirin me Greqinë 4...

BBC: Kukësi, qyteti i parë i nominuar për çmimin Nobel

Lush Alida Ismailaj po ndihmonte një gazetare franceze të kalonte kufirin nga Shqipëria në Kosovë, kur një bombë shpërtheu aty pranë, duke spërkatur copëza...

Vjosa Osmani mbërrin në Katar, merr pjesë në Forumin e Dohas

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për vizitë zyrtare në Doha të Katarit. Bëhet e ditur se Osmani nesër do të marrë pjesë në...

“Bashkëpunëtorë të Izraelit”, Rusia akuzon SHBA-në pas vetos kundër rezolutës së OKB

Rusia akuzon Shtetet e Bashkuara si “bashkëpunëtore në masakrën brutale të Izraelit” pas vetos së saj të premten ndaj një rezolute të Këshillit të...

Komisioni Olimpik Mesdhetar/Rama: Mbështesim Kosovën për organizimin e lojërave 2030

Këtë të shtunë është zhvilluar pritja e bordit të Komitetit Olimpik Në Tiranë. Kryeministri Rama tha në pritjen e anëtarëve të Komisonit Olimpik Mesdhetar...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×