English

Memaliaj, zjarri djeg disa banesa në një pallat dykatësh

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një vatër zjarri në një godinë dykatëshe kolektive ka dëmtuar disa banesa në qytetin e Memaliajt.

- Advertisement -

Ngjarja u regjistrua rreth orës 05.00 të ditës së sotme kur zjarri përfshiu një prej banesave që ndodheshin në pallatin dykatësh për t’u përhapur më pas në pjesë të tjera të godinës.

Ndërhyrja e forcave zjarrfikëse të Tepelenës, Memaliajt dhe Gjirokastrës mundësoi fikjen e zjarrit dhe shpëtimin e banesave të pallatit.

Nga zjarri janë dëmtuar disa banesa në pallatin dykatësh. Të gjithë banorët e pallatit u evakuan deri në përfundim të operacionit dhe nuk pati të lënduar nga banorët. Dyshohet që shkak i zjarrit të ketë qenë një furnelë elektrike në një prej banesave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?