Menaxherja e lokalit ku u helmuan 3 persona kërkon hetim: Uji ishte i ambalazhuar

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sonila Kruja, menaxherja e restorantit ku janë helmuar 3 personat mbrëmjen e djeshme në Shkodër, ka reaguar duke treguar si ka ndodhur ngjarja.

Ajo thotë se shishja e ujit ka qenë e ambalazhuar dhe ngjarja nuk ka lidhje me lokalin, ndërsa kërkon zbardhjen e ngjarjes nga policia.

“Shishja e ujit ka qenë  e ambalazhuar, ky ujë serviret në lokalin tonë prej vitesh dhe nuk kemi pasur  asnjë lloj incidenti. Kemi njoftuar organet kompetente, kemi dorëzuar kamerat e sigurisë dhe jemi të hapur ndaj të gjitha organeve ligzbatuese për çfarëdolloj kërkese. Nuk ka pasur asnjë lloj neglizhimi  nga ana e stafit. Inkurajojmë organet kompetente për zbardhjen sa më shpejt të ngjarjes në mënyrë që t’i kthehemi normalitetit dhe të mirëpresim klientët tanë. mbrëmë lokali ka qenë plot dhe të gjithë kanë konsumuar të njëjtin ujë, por askush tjetër nuk ka shfaqur asnjë shenjë helmimi”, tha menaxherja e lokalit.

- Advertisement -

Euronews Albania mëson se janë kryer analizat edhe të sasisë tjetër të shisheve të ujit të gjetura në lokal dhe kanë dalë të gjitha normale, ndërkohë që shishja që ka shkaktuar helmimin e tre personave është sekuestruar në kuadër të hetimeve.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

TË FUNDIT

Korrupsioni/ Spaho: Nëse denoncon, qytetari përballet me një strukturë të korruptuar

Eksperti i Ekonomisë, Mateo Spaho, është shprehur se qytetari që shkon për të marrë një shërbim dhe detyrohet të japë ryshfet, nuk është aq...

Vrasja e Liridonës me porosi të partnerit, flet për herë të parë ambasadori suedez

Ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund, ka reaguar lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt me porosi të bashkëshortit të saj, Naim Murselit. Sipas mediave...

BE-ja jep dritën e gjelbër për t’i ndarë Hungarisë rreth 1 miliard euro

Ministrat e Financave të vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, janë pajtuar për t’i ndarë 920 milionë euro për Hungarinë, në kuadër të fondeve për...

“I korruptuari perceptohet si i zoti”, Qiraxhi: Ndikon klima e pandëshkueshmërisë

Aktivisti Mirgen Qiraxhi është shprehur se në Shqipëri i korruptuari perceptohet si një njeri i aftë dhe i zoti dhe i pakorruptuari perceptohet si...

SPAK lëshon 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit ka lëshuar 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×