English

Merret vendimi për Berishën, 2 herë në muaj duhet të paraqitet në BKH

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sali Berisha do të duhet të paraqitet 2 herë në muaj në BKH.

- Advertisement -

Sipas vendimit të gjykatës ish-kryeministri duhet të shkojë në zyrat e Byrosë Kombëtare të Hetimit në datat 6 dhe 20 nëntor.

Berisha është person nën hetim nga GJKKO për korrupsion pasiv, pasi përmes akteve ligjore ka favorizuar dhëndrin për privatizimin e ish-kompleksit sportiv “Partizani”.

Ndaj ish-kryeministrit janë vendosur masat e sigurisë “detyrim paraqitjeje” dhe “ndalim i daljes jashtë shtetit” për akuzën “korrupsion pasiv”.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×